Erdoğan, Orhan Gencebay'la Selda Bağcan'ı karıştırdı!

Erdoğan, Orhan Gencebay'la Selda Bağcan'ı karıştırdı!
Erdoğan, Orhan Gencebay'la Selda Bağcan'ı karıştırdı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Adaletin bu mu dünya"yı Orhan Gencebay'ın şarkısı olarak aktardı ancak şarkı Selda Bağcan'a aitti.

RADİKAL - Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye krizini anlatırken, “Dünyadan bize gelen yardım sadece 200 milyon dolar. O zaman sormazlar mı adaletin bu mu dünya. Orhan Baba bunu soruyor ama dünyanın da bunu kendisine sorması lazım” dedi. Ancak sözünü ettiği “Adaletin bu mu dünya” şarkısı Orhan Gencebay’ın değil Selda Bağcan'a aitti. Gencebay’a ait olan şarkı ise “Batsın bu dünya”ydı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bir çete darbe yapmak istedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Adalet Akademisi'ni ziyaret etti. Ziyaretinde kısa bir konuşma yapan Erdoğan, Suriye krizi nedeniyle yapılan harcamanın 5,5 milyar dolar olduğunu söyledi ve şöyle devam etti: “Dünyadan bize gelen yardım sadece 200 milyon dolar. O zaman sormazlar mı adaletin bu mu dünya. Orhan Baba bunu soruyor ama dünyanın da bunu kendisine sorması lazım. Afrika’ya gittik. Oradaki manzaraları görünce benim ciğerim yandı. Bu insanlara elini uzatırsan adilsin. Biz Somali’deki kardeşlerimize de elimizi uzatalım diyoruz ama Türkiye’de bazıları bunu hazmedemiyor.”
Erdoğan’ın sözünü ettiği “Adaletin bu mu dünya” şarkısı Ali Ercan’a ait. Ancak popüler hale getiren Selda Bağcan'dı. Şarkıyı Edip Akbayram da seslendirmişti.


  http://www.radikal.com.tr/128493812849383

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yanılgı - user709297

  Erdoğan kimi neyle suçluyorsa aslında aynısını kendisi yapıyor. İki tane kör hikayesi var ya onun gibi. Kılıçdaroğlu Ali Baba ve Kırk Haramiler kitabını dağıttığını söylemişti. Aslında gerçekte dağıtmasını da kimse yadırgamazdı. Memleketimde benim hırsızım iyidir anlayışı artık moda. Somali'de.Erdoğan da onunla dalga geçmişti. Daha 2 gün geçmeden kendisi pot kırdı. Tabi havuz medyası bunu yazmaz.

  ayıptır söylemesi - genco940

  karıştırmadığı bir bu kalmıştı, onuda nihayet halletti. Hukuk tariflerine de hanımlar bayılacak, Aman evde denemeyin ne olur ne olmaz.

  Ülkeyi karistirmis...sarkiyi karistirsa ne yazar? - baizzet1925_379

  Ülkende fakirlik sinirinin altinda yasayan milyonlar varken, Somali`ye , Afrika`ya göz boyamaya kalkisiyorsun. çok basit bir soru bile senin samimiyetsizligini ortaya koyar. Durup dururken hangi akla uyarak Suriye`nin karismasina göz yumdun? Sadece 5.5 milyar dolari israf etmekten Divan`i harbe çikman gerekir. Hani demisler ya, rehberi karga olanin....