Erdoğan: PKK'nın tümü bir tek şehidimizin tırnağı etmez!

Erdoğan: PKK'nın tümü bir tek şehidimizin tırnağı etmez!
Erdoğan: PKK'nın tümü bir tek şehidimizin tırnağı etmez!
Başbakan Erdoğan: Ey benim Kürt kardeşim. Sevgili kardeşim. Bu teröriste tavrını koy ve 'oralar da abad olsun' diyorum. Çünkü bunlar seni insan yerine koymuyor.

ELAZIĞ - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , Elazığ'da Elazığ Havalimanı'nın yeni terminali ve diğer tesislerin toplu açılışını gerçekleştirdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , “Terör başta olmak üzere kronik sorunları kardeşlik ruhuyla dayşanışma halinde aşacağız. Bize husumet besleyen her çevrenin dilediği gibi kullandığı bu kuklayı, bu maşayı Allah'ın izniyle bertaraf etmek için çok boyutlu ve kararlı bir mücadele yürütüyoruz” dedi.


‘TOPU ŞEHİDİMİZİN BİR TIRNAĞI ETMEZ’Erdoğan, “Terör örgütünün topu bir tek şehidimizin tırnağı etmez. Ama şunu da cümle alem bilsin ki millet olarak bu mücadelenin bedelini ödemekten bugüne kadar çekinmedik, bundan sonra da çekinmeyiz. Kimse bugün arkasına aldığı, destek bulduğu mihraklara güvenip bu millete efelik taslamaya kalkmasın. Şimdide ne o maşalara, ne de o maşaları kullananlara bu milletin asla boyun eğmeyeceğini bu kararlı duruşuyla bu aziz millet açıkça göstermiştir” dedi.


ÖZGÜRLÜK SINIRSIZ DEĞİL


Erdoğan şöyle konuştu: “İleri demokrasiye evet ama sınırsız demokrasiye hayır. Özgürlük sınırsız değildir. Özgürlük, bir başkasının özgürlük sınırına kadardır. Bir başkasının alanına tecavüz ettiğiniz zaman mütecaviz durumuna düşersiniz. Bu aynen bir başkasının arazisine girmek gibidir. Onu nasıl yapamıyorsanız özgürlük alanına da müdahale edemezsiniz. Türkiye 'nin toprak bütünlüğü, milli birliği hiçbir ülkeninkinden daha değersiz değildir.”

Provokasyonlara gelmediklerini belirten Erdoğan şöyle devam etti: “Terör örgütünün son dönemde izlediği stratejilerin hepsi boşa çıkarılmıştır. Ne halkımız bu örgütün provokasyonlarına gelmiştir. Ne de kırsalda bir karış toprak üzerinde hakimiyet kurabilmişlerdir. Bunlar dezenformasyondur. Bu beyhude bir uğraştır. Boş bir çabadır. Terörün şiddetin silahın devri kapanmıştır. Bu yollarla netice alınmadığı bugüne kadar görülmüştür. Bundan sonra da görülecektir. Türkiye demokrasi ve özgürlükler konusunda 10 yıl öncesinin, 30-50 yıl öncesinin karanlık dönemlerini geride bırakmıştır.”


‘KAPIMIZ KAPALI DEĞİL İRTİBATI KESİN’Başbakan Erdoğan, “Biz demokratik ortamda her şeyi çok açık net herkesle konuştuk, konuşuyoruz ve asla kapımız o insanlara kapalı değildir. Yeter ki terörle irtibatını kessin. Yeter ki bu konuda samimi olsun. Fakat bölücü terör örgütünün parlamentodaki uzantısı bir defa söz sahibi de değildir. Yetki sahibi de değildir. Onlar sadece şu anda maşadırlar. Bugüne kadar bu konuda bir iyi niyet, bir irade göremedik. Farklı bir tavra şahit olmadık” dedi.PKK ’nın bölgedekileri insan yerine koymadığını belirten Erdoğan şöyle konuştu: “Ey benim Kürt kardeşim. Sevgili kardeşim. Bu teröriste tavrını koy ve 'oralar da abad olsun' diyorum. Çünkü bunlar seni insan yerine koymuyor. Ama biz seni 'yaradılanı severiz Yaradan'dan ötürü' anlayışıyla seviyoruz. Bunların Yaradan ile zaten ilgisi yok. Bu teröristlerin yeri belli, bunlar Zerdüşt. İşte şimdi kendileri açıklıyor, Yezidilikten bahsediyorlar. Bak neler çıkıyor, neler. Onlardan öğreniyoruz, bu tür ayinleri yapıyorlar. Sevgili kardeşlerim. Biz Yezidi de olsa teröre bulaşmadığı sürece insana insan olduğu için yine değer veririz. Bizim farkımız bu. Ama bunların böyle bir derdi yok.”


-Tören alanında kimyasal madde kontrolü-


Başbakan Erdoğan, Elazığ'a gelmeden önce törenin yapılacağı alanda sivil savunma ekiplerince hava ölçümleri yapılarak, insan sağlığına zararlı kimyasal olup olmadığı kontrolü yapıldı.
Törene Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu da katıldı.
Bu arada, şiddetli rüzgar nedeniyle Erdoğan'ın konuşma yapacağı platformun arkasında yer alan, açılışın ilanı bulunan branda yırtılarak sahneye düştü ve promter cihazlarının devrilmesine neden oldu.