Erdoğan: Reyhanlı'da 53 sünni vatandaşımız şehit edildi

Erdoğan: Reyhanlı'da 53 sünni vatandaşımız şehit edildi
Erdoğan: Reyhanlı'da 53 sünni vatandaşımız şehit edildi
Başbakan Erdoğan, Reyhanlı'daki saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlar için '53 sünni vatandaşımız' ifadesini kullanması dikkat çekti

ANKARA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında Reyhanlı’daki saldırı için şöyle konuştu: “Tarihi anları yaşadığımız bu anlarda önce Reyhanlı saldırısı gerçekleştirildi. Ardından da malum taksim olayları meydana geldi. Reyhanlı'da 53 sünni vatandaşımız şehit edildi. Peki bu tezgahın arkasında ne var. En son saldırının bir numarası yakalandı. Bu kişi malum Beşar Esad'la adeta kol kola olan bir kişi. Bu olaydan önce CHP milletvekillerinin orada ne işi vardı, Esad'la ne görüşüyorlardı.Mezhebi bir tahrikin içinde, çok ciddi bir tahrikin içinde olmaktan başka ne yaptı ana muhalefet lideri. Kılıçdaroğlu gibi adamlara rağmen ülkemizi bu batağın içine sokmak isteyenlere izin vermedik. Bir kere şunu tekrar vurgulamam lazım. Bu olayların ortaya çıkışıyla ilgii analizleri yaptık yapıyoruz yapacağız. Tabi olayları her boyutuyla analiz ederken zaman zaman gerek bakan arkadaşlarımın ve şahsımın açıklamaları olur. Yapılması gerkenleri de hiç teredüt etmeden yaparız yapacağız.”


  http://www.radikal.com.tr/1137612113761283

  YORUMLAR
  (83 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  RRReeeccceeeepppp beycigim - siradanbirisi

  Senin o takdigin kravatan basla, takim elbisen, kizinin kullandigi i-pad, kullandiginiz televizyon, radyo, araba, cep telefonu hep o sizin begenmediginiz sözde gavur icatlari. Kendi ülkenizin insanini mezhep farki nedeniyle begenmiyorsunuz ama sizin inanciniza tamamen zit olan halklarin icatlarini kullaniyorsunuz. Senin müslümanliginda ikiyühlülük varmi?

  Erdoğan: Reyhanlı'da 53 sünni vatandaşımız şehit edildi - UygarTurkiye

  Lafa bak...Hangi dinden,mehsepten,irktan veya etnik kokenden oldugu ne fark eder? Neticede kimse boyle bir olayla karsi karsiya kalmamali.

  Garip Soru! - Hayal Denizi03

  Erdoğan'ın Reyhanlı'da "53 sünni vatandaşımız şehit edildi" cümlesi hiçte Türkiye başbakanının ağzına yakışan ifade değil!"Peki bu tezgahın arkasında ne var diye sorması" ise yakışıksız. Zira ne olduğunu en iyi kendi biliyor. Uyguladığı dış politika ve eş başkanlığını yaptığı BOP projesi olduğunu görmeyen bilmeyen mi var?

  ileri demokrasi ve en ileri demokrat - igc59

  medeni ülkelerin yöneticileri gelecek kuşağa yaşanabilir bir ülke bırakma çabasında iken bizim başbakanımız terör nedeniyle hayatlarını kaybeden vatandaşlardan oy çıkarma peşinde.buyurun ileri demokrasi,buyurun yetmez ama evetciler.

  Yaldızı kazı, haç çıkar izi - izninizle

  16. yüzyıla kadar, hristiyan olmayan nüfusun neredeyse tümünün alevi olduğu Anadolu ve Rumelinde, sünnilik nasıl çoğunluğu sağladı acaba? Türkmeni kırıp kovarak hakimiyetini pekiştiren Osmanlıya hoş geldin ağam diyen hristiyan Rum, Ermeni, Makedon, Arnavut, Boşnak, Sırp, Bulgar, Romen ..... yakın yüzyıllarda ise yine hristiyan Kafkas halkları, yeni Osmanlı tebasını ortaya çıkardı: Sarıklı hristiyan ya da en yeni adıyla sünni T.C. vatandaşı. Sen kime neyi yutturuyorsun, müslüman geçmişin en çok 120 yıl, kimi nereden kovuyorsun? Köye son taşınana muhtarlık vermişler, sırtarsın diye ağzını germişler.

  nerden biliyor? - abduman

  hadi nüfus cüzdanımızda din hanesi var. mezhep hanesi ne ara eklendi? alevilerin zaten müslüman yazıyor. hayır bizi ne ara bu kadar fişlediniz? hangimiz sünni, hangimiz alevi bunun kaydını nerden aldığını açıklasana sen bi.

  53 sünni vatandas ne Demek ? - user1146982

  Bu başbakan bu sozlerıyle bır kez daha bölücü olduğunu bu ulkenın tamamının başbakanı olmadıgını gostermıstır.olen safı kurdu oldugunda konuşmaz , ornek roboski ... Ölen alevî oldugunda konuşmaz , gazı sıvas Maraş. Ölen asker oldugunda kelle olur..