Erdoğan: Sayın Gül'ü tenzih ederim...

Erdoğan: Sayın Gül'ü tenzih ederim...
Erdoğan: Sayın Gül'ü tenzih ederim...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Şimdi muhalefet partileri çıkmış 'Cumhurbaşkanının meydanlarda ne işi var' diyorlar. Bunlar Çankaya'da imza atan Cumhurbaşkanı istiyorlar. Sayın Gül'ü tenzih ederim. Biz ne dedik yan gelip yatan bir Cumhurbaşkanı olmayacağız dedik

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Gaziantep'te toplu açılış törenine katıldı. Açılış sonrası ise sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya geldi. Gaziantep'teki toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Gül hariç eski cumhurbaşkanlarını eleştirerek şunları söyledi:"Muhacirlere sahip çıkarak gönüllerde taht kurdunuz. Her gittiğim yerde Gaziantep'i anlatıyorum. Bazı siyasiler utanmadan, sıkılmadan 300 bin kişinin katili Esed'i ziyaret edebiliyorsa ülkemizde kimlerin olduğunu bilmemiz lazım. Bir gün şartlar değişecek. Nasıl Ensar görevini yerine getirdiyseniz onlar Suriye'den size şunu diyecekler "Onlar bizi yalnız bırakmadılar. Onlar çorbasını bizimle paylaştılar.

MUHALEFET ELEŞTİRİYORSA DOĞRU YOLDAYIZ

Esmaları da selamlıyorum. Esmaların yanında yer alanları da selamlıyorum. Çünkü onlar mazlumdurlar. Şimdi muhalefet partileri çıkmış "Cumhurbaşkanının meydanlarda ne işi var diyorlar" Bunlar Çankaya'da imza atan Cumhurbaşkanı istiyorlar. Sayın Gül'ü tenzih ederim. Biz ne dedik yan gelip yatan bir Cumhurbaşkanı olmayacağız dedik. Muhalefet bizi eleştiriyorsa doğru yoldayız. Davet edersin milletin evine gelmezler. Milletin evini de kaçak saray diye tanımlarlar. İnşallah bir iki sene sonra orası Cumhurbaşkanlığı Külliyesi olacak. Ne zaman önümüz kesilmek istense yanımızda siz vardınız. Bunca badire, bunca tezgaha rağmen bu yolculuk devam etti. Eğer bugün burada dimdik ayaktaysak milletimizin sayesindedir."

'MERKEZ BANKASI ÇÖZECEK SORUNU BEN Mİ ÇÖZECEĞİM'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan daha sonra ise  STK temsilcileri ile yemekte bir araya geldi. Erdoğan burada yaptığı konuşmada ise Merkez Bankası eleştirilerine devam etti. Erdoğan, "Bir taraftan da Merkez Bankası'nı köşeye sıkıştırmak istiyorlar. Bana diyorlar ki Merkez Bankası'na çok vuruyorsunuz. Çıksın işte çözsün o çözecek ben mi çözeceğim" dedi.

İşte Erdoğan’ın burada yaptığı açıklamalarından satır başları:

TBMM’de maske takıyorlar sonra özgürlükten bahsediyorlar. Molotofa özgürlük diye sokakta dolaşanlardan demokrasi olabilir mi? Bıçak doktorun elinde neşter olur hayat kurtarır ama katilin elinde can alır. Güvenlik paketiyle bunları engelleyeceğiz. Ama bir muhalefet, bir karşı çıkma. Sanki ülkede darbe kanunu çıkartılıyor. Dertleri nedir? Bu paket çıkmasın. Demokratik çerçevede tepkini ortaya koyabilirsin ama ülkenin huzurunu bozamazsın. Türkiye büyüdükçe ekonomi de aradığı istikrarı buldukça birileri sokaktan medet umuyor, lütfen dikkat edin! Erbakan Hocamıza, Adnan Menderes’e aynı şeyler uygulandı. Bugün "Medya özgürlüğü yok" diyenler özgürce yazıyorlar. İşin gerisindeki, oyun başka.

"DOLAR ZENGİNLERİ ÜRETMEK İSTİYORLAR"


Her darbe önce elini vatandaşın cebine atar. Memleketin kaynaklarını peşkeş çeker. Bir kitapçık kriziyle bu ülke bir gecede fakirleştirilmiştir. 40 milyon dolar birilerinin cebine girmiştir. Bu üst aklın karşısında dün nasıl dimdik durduysak yine duracağız. Yatırımcılarımıza, iş adamlarımıza yaptığınız uygulamalar bilesiniz ki size ters dönebilir. Verdiğiniz kredilerde kredi geri çağırmalarda kurallarını dışlına çıktığında bedelini siz ödersiniz. Dolar zenginleri üretmek istiyorlar.

"BANA DİYORLAR Kİ..."


Bir taraftan da Merkez Bankası'nı köşeye sıkıştırmak istiyorlar. Bana diyorlar ki Merkez Bankası'gna çok vuruyorsunuz. Çıksın işte çözsün o çözecek ben mi çözeceğim. STK’lara ve işadamlarına sesleniyorum. Sakın dolar alarak köşeyi dönerim gibi bir yaklaşım içine girmeyin. Duvara çarparsınız. Dere yatağında akar.

"YALOVA'DA NEREDESİN"


Yalova’da asırlık ağaçları kestiler. Nerede o tencere tavacılar. Hiçbiri ortada yok. Bağlı oldukları siyasiler nerede. Şimdi neredesin.Yalova’da neredesin, Sarıyer’de neredesin.Adil olacağız. Çevre düşkünü biziz. Gezi olaylarında ortaya koyduğumuz tavrımızdan sonra amaçlarına ulaşamayınca 17-25 Aralık darbe girişimini yaptılar. Sessiz kalsaydık kontra bir adım atmasaydık Türkiye’deki durum çok farklı olurdu. Gezi’den veya 17-25 Aralık’tan sonuç alsalardı 12 yıllık emek, kazanımlar boşa gidecektir. Bakmayın bize yaptıkları ithamlara. Sıfatları ne olursa olsun faşiste bile rahmet okutacak bir bağnazlığa sahiptir bunlar

DOĞU'NUN EN MODERN İLİ OLDU

Türkiye’nin Pensilvanya’dan emir almadan siyaset yapan siyasetçilere ihtiyacı var. Ben şunu şunu yapacağım deyin Allah aşkına, bir şey deyin yol deyin, alt yapı deyin. İktidara gelmek isteyenler bu işin sırrını öğrenmek istiyorlarsa Gaziantep’e gelsinler, sizlerle konuşsunlar bu bile yeter onlara. Gaziantep Doğu’nun en modern ili oldu. Batının şehirleriyle yarışır hale geldi. Onların böyle bir derdi yok. Onların arkasında Pensilvanya Şer cephesi varsa bizim de milletimiz var. Çözüm sürecinin özellikle Güneydoğu’da kilidi Gaziantep’tir ben buna inanıyorum. STK’ların desteğine güveniyorum