Erdoğan: Tencere tavacılar nerdesiniz? Canım canım çınarlar...

Erdoğan: Tencere tavacılar nerdesiniz? Canım canım çınarlar...
Erdoğan: Tencere tavacılar nerdesiniz? Canım canım çınarlar...
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Kabataş tartışmalarının yoğunlaştığı bu günlerde, Gezi eylemlerini hatırlatarak, "Tencere tavacılar neredesiniz. Gezi olayları sırasında sergilenen, panzer insanları ezip geçti, annelerin kucaklarından çocuklarını alıyorlar ahlaksızlıklarını unutmadık. Bunları unutmadık" ifadesini kullandı. Öte yandan Erdoğan yarın YÖK'ü ziyaret ederek rektörlere seslenecek.

RADİKAL - AK Saray'daki 4. Muhtarlar Buluşması'nda konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan , "Ülkenin seçilmiş cumhurbaşkanına diktatör diyenler özlemlerini dile getiriyor" diyerek, kendisine yönelik eleştirilere tepki gösterdi.

Erdoğan'ın konuşmasında şu konular öne çıktı: 

"Ülkenin seçilmiş cumhurbaşkanına, iktidarına diktatör yaftası vuruyorlar. Bu şekilde iftira ettikleri kişi, bir değil, iki değil, üç değil tam dokuz defa, hemde oylarını sürekli artırmak suretiyle milletin desteğine mazhar olduğunu göstermiş biri.

"BU MİLLET ÇOK UYANIK YA..."

Zannediyorlar ki bu millet değerlendirmesini yapmıyor. Bu millet çok uyanık ya. Milletimizle kimse dalga geçmesin, cevabını sandıkta alır. Muhalefetin başındakiler böyle bir destek elde etse, bana hemen anında milli şefliğini ilan etmeye kalkar. Bunların geçmişinde iktidarı ele geçirmek, her şeyi meşru sayan bir kültür var.

"OLMAYAN OLAYLARI OLMUŞ GİBİ GÖSTERİP MİLLETİ GALEYANA GETİRMEYE ÇALIŞIYORLAR"

Olmayan hadiseleri olmuş gibi gösterip kamuoyunu galeyana getirme konusunda bunlar pek mahirdir. Dökülürler sokağa, üniversitelileri sokağa dökmeye kalkarlar. Bu yaptıkları işler bizi hep geriye götürdü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bir anne Kabataş'ta tacize maruz kaldı

Polisin Kabataş raporu: Üstü çıplak ya da saldıran kimse yok amirim!

İşte Kabataş görüntüleri

O müezzin konuştu: Görüntüsü varsa ortaya çıkar

12 Eylül öncesinde kardeşi kardeşe kırdırmak için kurulan tezgahları, katledilen evlatlarımızı unutmadık. 

"GEZİ'DE YALAN SÖYLEDİLER"

Gezi olayları sırasında sergilenen, panzer insanları ezip geçti, annelerin kucaklarından çocuklarını alıyorlar ahlaksızlıklarını unutmadık. Bunları unutmadık.

"305 MİLYAR FİDAN DİKTİK"

Dönemimizde 305 milyar fidan ve ağaç diktik biz. Bize kalkıp taksim'de 12 tane ağacın söküldüğünü, şöyle yapıldı böyle yapıldı, hepsi yalan. Sökülerek, modern imkanlarla, ağacı söker bir başka yere de gider diker. Taksim'den alınıp hürriyet tepesine dikilecek ağaçlarla ilgili kıyameti kopardılar. Ama yalova'da asırlık çınarı kestiler, hiç onların sesi çıkmadı. Sarıyer'de sesleri çıkmadı. Neredesiniz tencere tavacılar? O canım canım çınarların nasıl kesildiğini gördünüz."

Hala masum gençlerin canı pahasına üniversiteleri kavgaların merkezi haline getirme, Gezi olaylarını yeniden alevlendirme rüyasını görenler var. Türkiye o karanlık günleri geride bıraktı. Artık hiçbir vatandaşım bu provokasyonlara rağbet etmiyor, etmeyecek. İçinde şiddet olduğu hiçbir hareketin grubun milletimizden güç almak mümkün değildir.

"KADINA ŞİDDET İHANETTİR"

Bir spot film gösterildi. Bu film internette televizyonlarda yayınlanıyor. Belki seyretmeyenler vardır diye, bunu sizlerle birlikte bir daha seyredelim. Ne diyoruz bu filmde, kadına şiddet insanlığa ihanettir. Kadın erkek engelli çocuk yaşlı dediğimiz herkes insandır. Neşet Ertaş, kadın insan, erkek insanoğlu diyor. O meşhur roman şarkısında ne diyorlar, o da Allah kuludur her kim olursa olsun. Karşımızdakine kadın diyerek, erkek diyerek, şu mezhepten diyerek değil de insan olarak baktığımızda pek çocuk meselenin kendiliğinden çözüm yoluna girdiğini görürüz.

"MUHTARLARDAN BİRİ: İDAM CEZASI İSTİYORUZ"

Ah ah  ben uşak'ta 2006 orada konuşmamda dedim ki, "Devletin bireysel suçları yani bir kişinin bir kişiyi öldürmesine karşı affetme yetkisi yoktur. Öbürünün affetme yetkisi mağdurundur, mazlumundur. Diyelim ki Özgecan'ın annesi babası affederse affedebilir. Devlet Özgecan'ın katilini failini ki hemen yakalandılar, affetme yetkisine sahip değildir.

Ağırlaştırılmış müebbet hapisle bu süreç şu anda işliyor. Bu konuda artık sorumluluk yargınındır. Yargı bu konuda adaletle karar vermek durumundadır ki o anne o baba ne yapsın, huzura ulaşmaz ya, kısmen biraz huzur bulur.

"MUHTARLAR KADINA ŞİDDETLE MÜCADELE ETMELİ"

Mahallesinde şiddete uğrayan mazlum durumuna düşen kadınların bulunduğu muhtarımız, eğer bu sıkıntı kendi aile fertlerinden birinin başına gelmiş gibi hissedip gerekli mücadeleyi verecektir. Allah'ın emanetine sahip çıkmayan milletin emanetine de sahip çıkamaz. Kadınlar allah'ın tüm insanlığa bir emanetidir.

Ben bunu söyledim diye, bir kadın STK'sının başında olan kadın diyor ki 'Kadın emanetmiş nasıl söylenir' diyor. Bu yüceltmedir, kadının önemini ortaya koymadır. İnsan emanetinin kıymetini bilmezse insan değildir. Emanete hıyanet neyse odur. Ben muhtarlarımızdan bu konuda çok daha fazla hassasiyet bekliyorum.

HAVAİ FİŞEK CAN ALIYOR


Eskiden eğlence için üretilen hava fişekleri artık can almaya dönüştü. Biz sapanı eskiden çocuklukta farklı kullanırdık. Bunlar sapanı demir bilyeyle insan canı almakta kullanıyor. Silah neyse, molofot da o, sapan da o, havai fişek de o. Cezaları şimdi arttı, arttığından dolayı rahatsızlar.

"EĞER TERÖRİST DEĞİLSEN..."

Bakınız çok daha enteresan. Maskeyle dolaşıyorlar. Niye dolaşıyorsun? Eğer terörist değilsen maske takmana gerek yok.


"ERKEKSEN PANTOLONLA DOLAŞ"

Niye etek? Erkeksen pantolonunla dolaş, niye etek? orada da yine hanım kardeşlerimize saygısızlık var. Tanınmayalım diyor, etek giyiyor, maske takıyor.

Bir kısmı da maskeyle parlamentoda oturuma katılıyor. Nasıl bir milletvekilisiniz siz ya? Neymiş poşu takmış, o öyle takılmaz. Yasal olmayan şeyleri meşrulaştırma gayretleri var."