Erdoğan: Terör er ya da geç kaybetmeye mahkumdur

Erdoğan: Terör er ya da geç kaybetmeye mahkumdur
Erdoğan: Terör er ya da geç kaybetmeye mahkumdur
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Hakkari'deki PKK saldırısı ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, 'Terör, er ya da geç kaybetmeye, yok olup gitmeye, milletin azim ve kararlılığı karşısında erimeye mahkumdur' dedi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'e gönderdiği başsağlığı mesajında, “Terör örgütü, ramazan ayında böyle kalleşçe bir saldırı düzenleyerek, bir kez daha bu ülkenin ve aziz milletimizin milli ve manevi değerlerine düşmanlığını sergilemiştir. Terör, er ya da geç kaybetmeye, yok olup gitmeye, milletin azim ve kararlılığı karşısında erimeye mahkumdur” dedi.

Başbakanlık Basın Merkezi'nden yapılan açıklamada, Başbakan Erdoğan'ın, Hakkari'de 6 asker ve 2 geçici köy korucusunun şehit olması dolayısıyla Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'e gönderdiği başsağlığı mesajı şöyle:

“Hakkari'nin Geçimli Köyü'nde karakolumuza yapılan saldırı sonrasında çıkan çatışmada 6 askerimiz ile 2 köy korucumuzu kaybetmiş olmanın derin üzüntüsü içindeyiz. Şehitlerimize Allah'tan rahmet niyaz ediyor; ailelerine, silah arkadaşlarına, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin tüm mensuplarına ve aziz milletimize sabır ve baş sağlığı diliyorum.

Ayrıca, çatışmada yaralanan asker ve korucularımıza da Rabbım'dan acil şifalar temenni ediyorum.

Terör örgütü, ramazan ayında böyle kalleşçe bir saldırı düzenleyerek, bir kez daha bu ülkenin ve aziz milletimizin milli ve manevi değerlerine düşmanlığını sergilemiştir.

Terör, er ya da geç kaybetmeye, yok olup gitmeye, milletin azim ve kararlılığı karşısında erimeye mahkumdur.

Bugün teröre destek veren, müsamaha gösteren, terörle birlikte kardeşliğimizi, birliğimizi, huzurumuzu hedef alan terör uzantıları da, terör örgütü gibi tarihte kara bir leke olmanın ötesine geçemeyecektir.

Her türlü imkanımızla, gücümüzle, milletimizden aldığımız destekle, terörün üzerine kararlılıkla gitmeyi sürdüreceğiz.

Türkiye Cumhuriyeti ve aziz millet, sadece terör örgütüne değil; terör örgütünün iplerini elinde tuttuğu canilere de, terör örgütünün iplerini elinde tutan düşman ülke ve çevrelere de haddini, hududunu bildirecek güçtedir.

Mübarek ramazan ayında, milletçe bir kez daha tüm güvenlik güçlerimize hayır dualarımızı iletiyoruz.

Geçimli Köyü'nde şehit olan 6 asker ve 2 korucumuza bir kez daha Allah'tan rahmet temenni ediyor; yaralılarımıza acil şifalar diliyor; ülkemizin, milletimizin, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin başısağ olsun diyorum.”

GÜL: TERÖR ÖRGÜTÜ PERVASIZCA BİR PLAN İÇİNE GİRMİŞTİ
Cumhurbaşkanı Gül, Twitter'daki hesabından yaptığı değerlendirmede, “Terör örgütü bu Ramazan ayında pervasızca bir plan içerisine girmişti. Buna fırsat vermemek için güvenlik güçlerimiz ön tedbiri alıp yoğun bir mücadeleye girdi. Maalesef yüreğimizi dağlayan şehitlerimiz var. Hepsine Allah'tan rahmet, ailelerine ve tüm milletimize de baş sağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.

ATALAY: SORUN AK PARTİ DÖNEMİNDE ÇÖZÜLECEK
Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Hakkari'de güvenlik güçlerine yönelik terör saldırısıyla ilgili olarak, “Hepimizin başı sağ olsun. Mübarek ramazan gününde kolay değil. Şehitlerimiz var, onların aileleri var. Hepimizin acısı bu, onların ailesi kadar bizim acımız. Yani bunu en içten hep hissettik, hep hissediyoruz, paylaşıyoruz” dedi.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay sabah saatlerinde üzücü bir olay yaşandığını hatırlatarak, “Biliyorsunuz, Hakkari Çukurca yakınlarında bir karakolumuz gece yaklaşık sahur vakti civarında terör saldırısına maruz kaldı. Orada şehitlerimiz var, 6 askerimiz, 2 korucu şehidimiz var. Tabii üzgünüz ama bu sürüp giden bir mücadele arkadaşlar” diye konuştu.

Başbakan Yardımcısı Atalay, şunları kaydetti:

“Hükümet olarak, Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak terörle mücadelemizi biliyorsunuz, bütün boyutlarıyla sürüyor, bütün kapsamıyla sürüyor. Yani biz terörle mücadelede güvenlik boyutu olarak hiçbir şeyi ihmal etmiyoruz, en iyi şartlarda güvenlik birimlerimize her türlü desteği ve yetkiyi vererek sürdürüyoruz. Aynı zamanda terörün istismar ettiği alanlara dönük çok çalışmamız var. Vatandaşımızı kazanmaya dönük çok çalışmamız var. Türkiye'nin önünde bir büyük sorundur bu. 30 yıl önce başlamış, kökü biraz daha da eskilere giden önümüzde bir sorun. Bunu çözmek için bütün boyutlarıyla çok yönlü olarak üzerindeyiz. Şuna inanıyorum, inşallah Ak Parti Hükümeti döneminde bu sorunlar, Türkiye'nin önündeki bu büyük sorun, Türkiye'nin ayağındaki bu büyük pranga çıkarılacak, bu sorun çözülecek, ona inanıyorum.

Hepimizin başı sağ olsun. Mübarek ramazan gününde kolay değil. Şehitlerimiz var, onların aileleri var. Hepimizin acısı bu, onların ailesi kadar bizim acımız. Yani bunu en içten hep hissettik, hep hissediyoruz, paylaşıyoruz. Allah onlara da bu mübarek günde sabır versin.”

ARINÇ: MİLLETİMİZ KARARLILIĞINI DEVAM ETTİRİYOR
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Hakkari’de güvenlik güçlerine yönelik terör saldırısıyla ilgili olarak, “Hükümetimiz, güvenlik güçlerimiz terörle mücadeleye büyük azim ve kararlılıkla devam ediyor” dedi.

Arınç, Hakkari'de güvenlik güçlerine yönelik terör saldırısıyla ilgili olarak, terör örgütü PKK 'nın saldırısı sonucu 6 asker ve 2 köy korucusunun şehit olduğunu, bununla birlikte teröristlerden etkisiz hale getirilenlerin bulunduğunu ifade etti.

Arınç, bu üzücü haberi kendisinin de ramazan dolayısıyla bazı etkinliklerde bulunmak üzere geldiği Manisa'da aldığını belirterek, şunları kaydetti:

“Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Çok üzüntülüyüz. Maalesef Hakkâri bölgesinde, Şemdinli kırsalında, bazı bölgelerde devam eden çatışmalar var. Adeta intihar saldırıları gibi PKK hem tecavüzlerine hem saldırılarına devam ediyor. Askerlerimiz de kahramanca müdafaa ediyorlar. Onlara, Allah’tan rahmet, milletimize başsağlığı, ailelerine sabır diliyorum. Şehitler kervanına 8 kardeşimiz daha katıldı. Hükümetimiz, güvenlik güçlerimiz terörle mücadeleye büyük azim ve kararlılıkla devam ediyor. Umarım ki şehitlerimizin artık bundan sonra acılarını tutmayacak bir noktaya geliriz.

Milletimiz bu mücadelede azim ve kararlılığını devam ettiriyor, biz de görevimizi yapmaya çalışıyoruz, üzüntülüyüz.”(aa)