Erdoğan: Teröre karşı icraata geçme zamanı

Erdoğan: Teröre karşı icraata geçme zamanı
Erdoğan: Teröre karşı icraata geçme zamanı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 kişinin yaşamını yitirdiği Suruç katliamıyla ilgili olarak "Bunu yapanları lanetliyorum, kınıyorum" dedi ve ekledi: "Teröre karşı uluslararası bir işbirliği içerisinde bu mücadelenin verilmesi gereği ortadadır. Ve bunu yıllardır hep söylüyoruz, ama söylemekle kalmayıp, artık icraata geçmenin zamanı geldiğini de özellikle ifade etmek istiyorum."

RADİKAL - 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Kutlamalarında katılmak üzere KKTC’de bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , Suruç’ta meydana gelen saldıyla ilgili olarak konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasında şu konular öne çıktı:

“Son gününü idrak ettiğimiz Ramazan bayramınızı tebrik ediyor, bayramı milletimiz ülkelerimiz dost kardeş coğrafyamız için hayırlara vesile olmasını Allah’tan temenni ediyorum. Bu anlamlı yıl dönümünde, kıbrıslı kardeşlerimizin sevincini gururunu gönülden paylaşıyoruz. Kuşkusuz barış harekatı kıbrıs için olduğu kadar tüm türk milleti içinde tarihi bir dönüm noktasıdır.

'TERÖRÜN DİNİ, IRKI, MİLLETİ YOK'

Bu vesileyle bugün saat 13:00 civarında şanlıurfa Suruç ilçesinde bir terör vahşeti yaşadık. Bu terör vahşetinde 28 vatandaşımız ne yazık ki öldü. Yüze yakın vatandaşımız yaralı. Ve bu terörü icra edenleri huzurlarınızda şahsım, milletim adına lanetliyorum.

Terörün dini yoktur. Terörün ırkı, milleti yoktur. Terörün vatanı yoktur. Ve teröre karşı uluslararası bir işbirliği içerisinde bu mücadelenin verilmesi gereği ortadadır. Ve bunu yıllardır hep söylüyoruz, ama söylemekle kalmayıp, artık icraata geçmenin zamanı geldiğini de özellikle ifade etmek istiyorum.

Ölenlere rahmet diliyorum, yaralılara Allah’tan şifalar temenni ediyorum.

Bugün Kıbrıs Türkü’nün özgür yaşama, ada’nın eşit sahibi olarak varlığını sürdürme hakkı için verilen mücadelenin en şerefli günüdür. TSK’mız, 41 yıl önce bugün uluslararası anlaşmalardan kaynaklanan haklarımızı kullanarak kıbrıslı kardeşlerinin varlığına kast eden bir teşebbüsü akamete uğrattı. Kıbrıs Türkü, hukuk ve eşitlik mücadelesini güven içinde sürdürme imkanı buldu. Bu mücadele kesintisiz şekilde sürdürülerek kararlı ve azimli bir şekilde bugünlere taşındı.”

Erdoğan: Lanetliyorum