Erdoğan: Teröre karşı icraata geçme zamanı

Erdoğan: Teröre karşı icraata geçme zamanı
Erdoğan: Teröre karşı icraata geçme zamanı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 kişinin yaşamını yitirdiği Suruç katliamıyla ilgili olarak "Bunu yapanları lanetliyorum, kınıyorum" dedi ve ekledi: "Teröre karşı uluslararası bir işbirliği içerisinde bu mücadelenin verilmesi gereği ortadadır. Ve bunu yıllardır hep söylüyoruz, ama söylemekle kalmayıp, artık icraata geçmenin zamanı geldiğini de özellikle ifade etmek istiyorum."

RADİKAL - 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Kutlamalarında katılmak üzere KKTC’de bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , Suruç’ta meydana gelen saldıyla ilgili olarak konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasında şu konular öne çıktı:

“Son gününü idrak ettiğimiz Ramazan bayramınızı tebrik ediyor, bayramı milletimiz ülkelerimiz dost kardeş coğrafyamız için hayırlara vesile olmasını Allah’tan temenni ediyorum. Bu anlamlı yıl dönümünde, kıbrıslı kardeşlerimizin sevincini gururunu gönülden paylaşıyoruz. Kuşkusuz barış harekatı kıbrıs için olduğu kadar tüm türk milleti içinde tarihi bir dönüm noktasıdır.

'TERÖRÜN DİNİ, IRKI, MİLLETİ YOK'

Bu vesileyle bugün saat 13:00 civarında şanlıurfa Suruç ilçesinde bir terör vahşeti yaşadık. Bu terör vahşetinde 28 vatandaşımız ne yazık ki öldü. Yüze yakın vatandaşımız yaralı. Ve bu terörü icra edenleri huzurlarınızda şahsım, milletim adına lanetliyorum.

Terörün dini yoktur. Terörün ırkı, milleti yoktur. Terörün vatanı yoktur. Ve teröre karşı uluslararası bir işbirliği içerisinde bu mücadelenin verilmesi gereği ortadadır. Ve bunu yıllardır hep söylüyoruz, ama söylemekle kalmayıp, artık icraata geçmenin zamanı geldiğini de özellikle ifade etmek istiyorum.

Ölenlere rahmet diliyorum, yaralılara Allah’tan şifalar temenni ediyorum.

Bugün Kıbrıs Türkü’nün özgür yaşama, ada’nın eşit sahibi olarak varlığını sürdürme hakkı için verilen mücadelenin en şerefli günüdür. TSK’mız, 41 yıl önce bugün uluslararası anlaşmalardan kaynaklanan haklarımızı kullanarak kıbrıslı kardeşlerinin varlığına kast eden bir teşebbüsü akamete uğrattı. Kıbrıs Türkü, hukuk ve eşitlik mücadelesini güven içinde sürdürme imkanı buldu. Bu mücadele kesintisiz şekilde sürdürülerek kararlı ve azimli bir şekilde bugünlere taşındı.”

Erdoğan: Lanetliyorum


  http://www.radikal.com.tr/140060814006082

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Sen hic yorum yapma. - user617768

  Sayisi 1 milyonu gecen imam hatiplinin ülkeyi getirecegi nokta budur. Kendini somali ile, malezya ile, banglades ile, filistin ile, suriye ile, irak ile özdeslestiren, sürekli mazlum edebiyati yapanlarin terör ile ilgili söz söyleme haklari yoktur. yani basinda milyonlarca insanin ilgilendiren konularda kan ve kin kusan lar susmalidirlar ve cekilmelidirler. kucaklarinda büyüttükleri vahsi ceteler döktükleri bu kanda bogulacaklardir.

  BİR CANAVAR YARATTINIZ , ŞİMDİ KENDİNİZ DE BAŞ EDEMİYORSUNUZ - m.rozbilen

  Sayın Erdoğan'n Suruç katliamını yapan ve müttefik gibi davrandığı gözden kaçmayan IŞİD'i samimi olarak kınadığına inanıyor musunuz? Ben inanmıyorum, yarım ağızla kınamak adet yerini bulsun babından oldu sanki. Teröre karşı koymayı da PYD, YPG, YPJ ve PKK'ya karşı koymayı kastediyor. Oysa şu anda dünyanın başına bela olmuş ya da musallat edilmiş IŞİD terör örgütü ile ciddi anlamda mücadele eden bu Kürt örgütleri. Sayın Erdoğan her zamanki gibi yine başka yere mesaj vermiştir. Kürtleri adeta şiddet kullanmaya terör yapmaya zorlamaktadır. IŞİD gibi terör örgütleri ile ahbaplık yapıp onları kışkırtan, masum insanlara saldırtan, akla hayale gelmeyen zorbalıklara. barbarlığa itenler en az onlar kadar suçludur. Olayı gerçekleştiren, örgütleyip arka çıkan, şuna buna saldırtan teröristleri de şidetle ve lanetle kınıyorum. Ölenlere rahmet ve bütün Türkiyeye başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum.