Erdoğan: Terörü 'ben' değil 'biz' çözer

Başbakan Tayyip Erdoğan, teröre karşı insanlığın zafer kazanması için 'ben' değil, 'biz' anlayışının hakim olması gerektiğini belirtti. Dün, gazetecilerin Rusya'daki terör olayını hatırlatması üzerine Erdoğan, şunları söyledi:

ANKARA - Başbakan Tayyip Erdoğan, teröre karşı insanlığın zafer kazanması için 'ben' değil, 'biz' anlayışının hakim olması gerektiğini belirtti. Dün, gazetecilerin Rusya'daki terör olayını hatırlatması üzerine Erdoğan, şunları söyledi:
"Uluslararası teröre karşı ortak bir mücadele platformu oluşturulması gerekiyor. Dünya eğer tekelci bir mantıkla teröre karşı mücadele verir, 'Ben bu işi çözerim' derse hangi ülke olursa olsun onun da çözmesi mümkün değil.
Çünkü terör; nerede, ne zaman, niçin, kimi, nasıl vuracağı belli olmayan bir fenomen. En güçlü olan, koruma altında olan Pentagon'u bile terör vurmuştur. O bakımdan dayanışma, istihbarat bilgileri konusunda kıskançlığın olmaması lazım. Teröre karşı 'ben' değil, 'biz' mantığının hâkim olması lazım. Eğer bu başarılabilirse inanıyorum ki terör karşısında insanlık mutlaka zaferi kazanacaktır."