Erdoğan: Türk bayrağını kendilerine siper ettiler!

Erdoğan: Türk bayrağını kendilerine siper ettiler!
Erdoğan: Türk bayrağını kendilerine siper ettiler!
Başbakan Erdoğan, gazlı 29 Ekim kutlaması için konuştu: Kalkıp Ulus'taki Meclis binasına cebren ve hile ile girmek eski Meclis'e sahip çıkmak demek değildir. Türk bayrağını ve Gazi Mustafa Kemal'i kendilerine siper ediyorlar

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Ak Parti grup toplantısında konuşuyor. Erdoğan'ın konuşması özetle şöyle:

İSMET İNÖNÜ DİKTATÖRLÜĞÜ

"Cumhuriyet cumhurundur, halkındır. Cumhuriyet'i kendilerine ait bir sembol olarak göstermeye çalışanlar kendilerine ait bir imtiyaz yönetimini arzulamaktadır. Türkiye diktatörlük dönemine tanık oldu. İsmeti İnönü’nün ‘milli şeflik’ dönemi otoriter bir rejimin sürdüğü dönemdir. CHP ’nin otoriterliğine karşı millet Cumhuriyet ve demokrasinin yanında yer almıştır. Cumhuriyet karşıtı bir kesim varmış gibi ortalığı velveleye verenler, kendi menfaat düzeninin yıkılmasından telaşa kapılmaktadırlar. Birinci Meclis’in önüne cebren ve hileyle girmek, eski Cumhuriyete sahip çıkmak değildir. Bugünkü CHP’nin alakası yoktur. Türk bayrağını, gazi Mustafa Kemal’i kendilerine siper edenleri esefle gördük. Hipodromda olanlar millet değil miydi? Orada devlet de millet de vardı. Sokağı terörize ederek eylem gerçekleştirdin. Niye yasaklı yerde yapıyorsunuz? Bayramı sizin dışınızda olanlara niçin zehir ediyorsunuz?ORDU GÖREVE PANKARTI AÇANLAR ASKERE HAKARET EDİYOR


8 toplantı yerinin birinde yapabilirdiniz. Demokrasi kurallar manzumesinin işletildiği bir sistemdir. 'Ordu göreve' diye pankart açanlar, bugün askere hakaret ediyor. Bunların anladığı ya işi orduya havale etmek ya da sokağa çıkıp illegal eylem yapmaktır. CHP, milletle birlikte muhalefet yapmayı bir türlü öğrenemedi. Bunların derdi dün de Cumhuriyet değildi, bugün de değil. Cumhuriyet birilerinin değil, cumhurundur, yani halkındır. Bunların derdi Cumhur olmasa Cumhuriyeti ne güzel idare ederdik. CHP bu anlayıştadır. Bu cumhur, Cumhuriyeti onlara asla teslim etmedi, etmeyecek. Biz cumhuru gerçek anlamda Cumhuriyetle buluşturduk.


ŞEKERİ ALINMIŞ ÇOCUK

CHP Genel Başkanı’nı sorumlu davranmaya, Cumhuriyet’in özüne saygılı davranmaya çağırıyorum. Şekeri elinden alınmış çocuk hırçınlığıyla siyaset yapılmaz. Ana muhalefet genel başkanlığı hiç yapılmaz.

 

HAKKARİ'DE NİYE TÜRK BAYRAĞIYLA DOLAŞMADIN

Bazı köşe yazarlarına hayret ediyorum. ‘Apo’nun posterlerine izin veriliyor, Atatürk’ün posterine niye izin verilmiyor’ deniyor. Yazıklar olsun. Bu nasıl haddini bilmezliktir. Hipodromda bulunanlar ellerinde Türk bayrağı ve Atatürk posterinden başka bir şey taşımadılar, orada birlikte olabilirdik. Siz nasıl olup da kalkıp da nasıl ‘Türk bayrağı, Atatürk posteri engellendi’ diyorsunuz. Bu ayrımcılıktır, bölücülüktür. Bunların derdi kesinlikle Cumhuriyet değil, bunların derdi istismardır. Türk bayrağını da Atatürk’ü de bugüne kadar istismar etmişlerdir. Yalancının mumu yatsıya yanar. Bunların mumu da yatsıya kadar yandı. Ulus’ta Türk bayrağıyla dolaşmak kolay, Hakkari’de niye Türk bayrağıyla dolaşamadın. Biz Cumhuriyeti 59 yıl sonrasına hazırlıyoruz, onlar 89 yıl öncesinin hayalini kuruyorlar.


TERÖRİST HOLİGANLAR

Ankara’da, Sinan Erdem Spor Salonu’nda yaşanan görüntüler Türkiye’nin imajını yaralıyor. Güçlü Türkiye imajına zarar veriyor. Engelli atlamada Kılıçdaroğlu , destekli atlıyor. İki engel atladı. Destekli atlıyor, bununla övünebilir. Ankara’da, Sinan Erdem Spor Salonu’nda yaşanan görüntüler Türkiye’nin imajını yaralıyor. Güçlü Türkiye imajına zarar veriyor. Bu tür çirkinliği bir kez daha yaptılar. Kadınlar Tenis Şampiyonası’na zemin hazırlandı, imkanlar seferber edildi. Belli bir grup, holigan olarak -bunlar terörist holiganlar- çirkinlikle salonu tahrik ettiler. Dünyanın 100’ü aşkın ülkesinde canlı olarak veriliyor. Böyle bir seyircinin olduğu ülkeye, şehire olimpiyat verilir mi? Ulus’taki zihniyet hangi zihniyet neyse Sinan Erdem’deki zihniyet de aynı zihniyettir.

MECLİS'TE NE ÖNERİYORSUN

Şırnak’ta şehit olan polis memuru İbrahim Engin’e Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Nöbette olan polisimizi, şehrin içinde roketatarla şehit edeceksin, sonra operasyon yapılmasın diyeceksin. Böyle bir şey olur mu? Bizim amacımız terörü bitirerek huzur ortamını temin etmektir. Ana Muhalefet Genel Başkanı ‘Meclis’te çözelim’ diyor. Meclis’teyiz; gelin, çözelim. Meclis’te ne öneriyorsun, bunu söyle. Birinci Meclis’i işgale yöneliyorsun. Bal bal demekle ağız tadlanmaz, balı yiyerek ağız tatlanır. Önerin varsa getir. Yoksa milleti kandırmanın anlamı yoktur.