Erdoğan vasiyetini açıkladı

Erdoğan vasiyetini açıkladı
Erdoğan vasiyetini açıkladı
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ''Eşime ve çocuklarıma vasiyetimdir. Ben ölünce kabrime Arakan'da şehit olan Manisalı Osmanoğlu Muhammed'in kabrinden alınan toprağım mezarıma koysunlar'' dedi.

RADİKAL - Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde 'Eski Dostlar Cumhurbaşkanı ile Buluşuyor' etkinliğine katıldı. Toplantıda, bir dönem Milli Selamet, Refah ve Fazilet Partisi'nde bulunmuş önemli isimler, Akıncılar grubu, 1969 Bağımsızlar Hareketi ve Milli Görüş'ten çok sayıda ismin dışında Erdoğan'ın birçok dostunu biraraya getirdi.

BİRÇOK ESKİ DOST

Yeni Şafak'ta yer alan habere göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a eşi Emine Erdoğan ve kızı Sümeyye Erdoğan'ın da eşlik ettiği toplantıda Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, gazeteci Sibel Eraslan ile Prof. Dr. Nevzat Kor, Kahraman Emmioğlu, eski bakanlardan İsmail Kahraman, İsmailağa cemaatinden Nimetullah Halil İbrahim Yurt Hocaefendi, Erbakan dönemi Avrupa Milli Görüş Teşkilatı Kadın Kolları Başkanı Güleser Topuz ve Prof. Dr. Raşit Küçük de yeraldı. İlginç anlara sahne olan toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan, Arakan'da şehit olan Osmanlı askerinin mezarından toprak getirildiğini duyduğunda vasiyetini açıkladı.

Buluşmaya katılan gazeteci Sibel Erarslan konuşmasına, ''Arakan'daki Osmanlı şehitliğinden Manisalı Osmanoğlu Muhammed'in toprağını getirdim'' diyerek başladı. Arakan Müslümanlarının çok büyük bir soykırıma uğradıklarını anlatan Eraslan, Erdoğan'dan başkasının onlarla ilgilenmediğini söyledi.

Eraslan, ''Emine Erdoğan hanımla birlikte Arakan'a gitmiştik, 2013 yılında. Arakan'da Osmanlı şehitliğine ziyaret etmiştik. Orada 92 yıl önce şehit olmuş, Osmanlı neferleri var. Bunlar yazdıkları mektuplara hiç cevap alamamışlar. Aynı davanın mensubu olarak gördüğümüz için bu şehitlerimizin birisinin toprağından getirdim. O da Manisalı Osmanoğlu Muhammed. Biz 92 yıl aradan sonra gidip şehitliğimize sahip çıkmıştık ve Emine Erdoğan hanım Arakan'da yaşanan vahşete dikkat çekmişti'' dedi.

Erdoğan ise bunun üzerine, ''Eşime ve çocuklarıma vasiyetimdir. Ben ölünce kabrime Arakan'da şehit olan Manisalı Osmanoğlu Muhammed'in kabrinden alınan toprağım mezarıma koysunlar'' deyince salondaki davetliler birdenbire gözyaşlarına boğuldu.

 


  http://www.radikal.com.tr/137019413701944

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Ölümü Hatırlamak... - yasinyasar

  Seçim yaklaşınca birden ölümü hatırlar oldu. Mağdur musun yoksa?

  siyaset için mezara kadar gidiyosun başkan - user1049208

  Siyaset yapılıyor, arakan falan hikaye bunları nasıl ağlatırım, arakandan biraz toprak getirin, tamam işte göz yaşları sel oldu hazır bekliyor millet.

  Vasiyet - KURŞUNKALEM

  Şanlı orduna,kahraman polisine,palalı esnafına,fedakar iş adamlarına teşekkürü bir borç bildin.Reyhanlı'dan bir karış Roboski'den,Somadan Ermenekten,Zonguldaktan bir karış toprakta istermisin? Kadında olsa çocukta olsa gereği yapıldı.Uğur Kaymaz,Ceylan Önkol,Berkin Elvan,Nihat Kazanhan'ın mezarlarından bir karış toprak istermisin?

  SARAYI KİME BIRAKMIŞ? - Ali Karatay

  Bir de çocuklarının miras kavgasıyla uğraşmayalım, vasiyetnamede bu hususun açıkça belirtilmesini milletçe bekliyor ve istiyoruz.