Erdoğan: Vatanı satmak yüksek faizle olur

Erdoğan: Vatanı satmak yüksek faizle olur
Erdoğan: Vatanı satmak yüksek faizle olur
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Vatanı satmak yüksek faizle, enflasyonla, kötü yönetimle ülkenin kaynaklarını heba etmekle olur" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , Valiler toplantısı dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda açıklamalarda bulunuyor. İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

Sizler millete tepeden bakarsanız, derdine, talebine kulaklarınızı kapatırsanız asla başarılı bir kamu görevlisi olamazsınız. Bizim siyasette de gerçi siyasetten biraz kopuk gibi olsak da aynen geçerlidir. Milletin gönlüne girebiliyorsanız yeterli olabiliyorsanız demektir.

Erdoğan'dan Gül'e Türk tipi başkanlık yanıtı

"BAZILARINA BAKIYORUM EŞLERİNİ ANKARA 'DA BIRAKIYOR"

Gece gündüz demeden çalış. Sadece siz değil ha, eşlerinizle birlikte… Bazılarına bakıyorum eşlerini Ankara’ya bırakıyor, kendi Van’da valilik yapıyor. Öyle valilik olmaz eşini de alacaksın. Halk valisini eşiyle görmek ister. 

"BURADA BİR YANLIŞ VAR DEMEKTİR"

Arka mahallede top oynayan çocukların topuyla bir şut çekmeseydiniz, ayakkabınız çamura bulanmamışsa, yoksul evinde erzak yemişliğiniz olmadıysa sedirin üzerine ayağını kırmışlığınız yoksa, yer sofrasında bağdaş kurmamışsanız burada bir yanlışlık var demektir. Milletin içinde olmayan milletin derdini bilmez. Her valimiz kendi şehrinin HZ. Ömer’i olmalıdır.

"BEN BU SÜREÇTEKİ BAŞARIMI..."

Göz görmeyince gönül katlanır diye bir söz vardır. Yerinde görmediğiniz meselelere kağıt üzerinde ne kadar görürseniz görün, olaya vakıf olamazsınız. 40 yılı bulan arada fasılalar da olsa 20 yıllık kamu görevliliği alanımda millet iyi bir eğitmendir, öğretmendir. Bu süreçteki tüm başarımı da milletimle irtibatımı sıkı tutmama borçluyum.

Bir milletin içine tefrika devlet milletini unuttuğu için girer. Tarihteki büyük liderler halkla devlet arasındaki uçurumu kapatmış liderlerdir. Sizin vatandaşın hayatında, umutlarında bıraktığınız boşluğu birileri gelir doldurur, devlet tekeri teklemeye başlar. Her valimiz bulunduğu ilin benim oradaki vekilimdir ve o ilin yetkilisidir. Vatandaş valisini hayırla anmalıdır. Bulunduğunuz makamlar mazaret değil icraat makamıdır. Buradaki her arkadaşımın bun anlayışla hizmet ettiğine inanıyorum. Ülkemiz içeride ve dışarıda hayati sınavlardan geçiyor. Tüm çevremiz istikrarsızlık içinde. Suriye’de yaşananlar ortada. Uluslararası toplum hala seyirci kalmaya devam ediyor. 350 bin insanı öldüren bir katile, zalime bu topraklardan birileri siyaset yaptığını söyleyerek ziyarete gidebiliyor, bunu yapabiliyor. Bu bizi içeride ciddi anlamda muhasebeye sevk etmesi bir durumda. Holland’ın kendi ülkesinden bazı vekillerin Suriye’ye gitmesi hakkındaki açıklama gönüllere su serpti. BM’de çıktı, hanımefendi bir konuşma yaptı. En çok mültecinin olduğu ülke Türkiye .

"VATANI SATMAK YÜKSEK FAİZLE..."

Her seçimde yenilirler, sanki gökten yağmur yağmış gibi yarabbi şükür deyip yollarına devam ettiler. Vatanı satmak yüksek faizle kötü yönetimle emeği heba etmekle olur. Bu bir günlük, iki günlük taa başbakanlık sürecimde başlayan bir süreçtir.

ŞAH FIRAT OPERASYONU

O dönemden beri Şah Fırat operasyonunu düşünüyorduk, sonunda nihai kararı verdi. Şahsımı, komutanlarımızı, genelkurmay başkanlarımızı hedef alıyorlar. Gayet başarılı bir operasyon yapılmıştır. Bir metrekare toprağımız kaybolmamıştır
Dünyanın en sıkıntılı bölgeye girildi, emanetlerimiz alındı. Kahraman TSK’yı tebrik ediyorum. Yeri 2 kez değiştirilen bir türbenin taşınmasını vatan hainliği olarak değerlendirenler. Vatan kavramının kavramını bilmeyenlerdir.

Vatanı satmaktan ortadaki açık gerçeğe rağmen kahraman askerlerimizi tehlikeye atmakla olur. Vatanı satmak yüksek faizle kötü yönetimle emeği heba etmekle olur. Bizi vatanı satmakla suçlayanların bu ülkeye verdikleri zararlarını  anlatsam sokağa çıkacak yüzleri kalmaz.

Ama bu onlar için alışagelmiş bir şey. Başında bulundukları partilere de bir katkıları da yoktur. Her seçimde yenilirler, sanki gökten yağmur yağmış gibi yarabbi şükür deyip yollarına devam ettiler. Bu bir günlük, iki günlük taa başbakanlık sürecimde başlayan bir süreçtir. O dönemden beri Şah Fırat operasyonunu düşünüyorduk, sonunda nihai kararı verdi.

"TÜRK İŞİ BAŞKANLIK OLMAZMIŞ, BAL GİBİ OLUR"

7 Haziran seçimleri yaklaştıkça ortalığı karıştırmaya çalışıyorlar. Sandığı provoke edenlere karşı dikkatli olmalısınız, sandık, oy namustur. Seçim sonuçlarına göre yeni Anayasa ve başkanlık sistemi gündemimize gelecek. Başkanlık sistemine geçince valilere geniş yetki verme imkanı olacaktır. Cumhurbaşkanının halkın oylarıyla seçilmesi ilk adımdı.

Çok açık söylüyorum. Türk tipi başkanlık sistemi olmaz diyorlar. Bal gibi olur neden olmazmış. Küba, Rusya, Arjantin hepsinin farklı sistemleri var. Bir arı maharetiyle şöyle çiçeklerden nasibimizi alalım, kendi balımızı yapalım. İşte bizim başkanlık sistemimiz der geleceğe yürürüz.

BAŞKANLIK SEÇİMİ

Artık patinaj yapmaktan kurtulmamız, sıçramamız lazım. Tek parti dönemimin hastalıklı yapısını teşvik etmek isteyenler hüsrana uğrayacaklardır. Milletimizle el ele vererek Yeni Türkiye’yi inşa edeceğiz.

ÇÖZÜM SÜRECİ

Çözüm süreci çok önemli. Açık konuşmak lazım. Ülkemizdeki kaos ve karşımızdaki siyasi partinin tutmu çözüm sürecini sancılı bir duruma sokuyor. Çözüm süreci için her türlü fedakarlığı yaptık. Çözüm sürecini silahlar edebiyen sussun, anaların gözyaşları dinsin diye dedik. Silahların şehre indirilmesine izin veremeyiz. Sokakları, parlamentoyu terörize ederek çözüm olmaz. Biz bütün bunları olmasın diye çözüm süreci diyoruz.


  http://www.radikal.com.tr/130273413027349

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Neden bunu yapıyor? - 1000cucarachas

  Ekonomiden anlamam ama tahminlerim şunlar: 1) İnşaat sektörü balonunu şişirmeye devam etmek için düşük faiz lazım, böylelikle zaman kazanacak. 2) Gelecek bir kriz için günah keçisi arıyor. Sanki ekonomik gidişatın sorumlusu yıllardır başında olduğu iktidar değil de merkez bankasıymış gibi. 3) Doların yükselmesi hoşuna gidiyor. 4) Hükümetten rol çalıyor ve hükümet üzerinde baskı kurarak varlığını hissettiriyor. 5) Özerklikle sorunu var, hiç bir şey özerk olmamalı, herşey ona bağlı olmalı? Lütfen bilenler açıklasın neden?

  Hedef - user399986

  Erdem Başçı'nın hayatının en zor günleridir.Ülke yararına kararlar almaya çalışırken her an terörist yaftasının yapışmasıyla karşı karşıya...

  biat etmeyen herkesin hain ilan edildiği ülke... - yorumcu123

  Kendileri gibi düşünmeyen herkes vatan haini zaten. Bir sonraki adım "vatan hainleri" ne tasdikname verip ülkeden mi kovmak olur, kurşuna mı dizdirmek olur bilemiyorum. Ama hiç şaşırmam artık. Ağızlarından sürekli kin, nefret dökülüyor. Bu davranışlar insanları güzel yerlere getirmez diyeceğim ama, kendisi cumhurbaşkanı olmuş(!) Enterasan bir ülkedir Türkiye. Acaba bu sözlerle gündemi değiştirmeye çalışırken asıl görmemiz gereken hangi şeyi perdelemeye çalışıyor? Yazık.

  agzi bozuk - jsoylu

  bu agzi bozuk halen konusuyor her agzini actiginda dolar yeni rekorlar kiriyor kesin bu paralari dolara cevirdi yakinda kacacak ulke bunun umurunda degil kizini bile siyaset arenasinda kullanan kisi hergun yeni rezilliklerle rekor kiriyor

  Vatan yahut silistre. - Hüseyin Deniz Demir

  Vatan hainliği yolsuzluktur, rantçılıktır bazen, komisyonculuktur, devlet malını yandaşa peşkeş çekmektir bazen, ballı maaşlar, vip atamalardır bazen, ayakkabı kutuları, para sayma makinelerine sarılıp uyumaktır bazen, kupon arazilerdir bazen de, sıfırlanamayacak kadar çok olan paralardır bazen... Tabi bunu kimse üstüne alınmasın ben öylesine yazıyorum. Kılıç kimin elindeyse haklıda o oluyor.

  Vatanı satmak - Alipapa

  Vatanı satmak yüksek faizle oluyorsa,kredi faizlerinden % 20 gibi fahiş oranda vergi alıp ,banka faizlerini vergiyle % 20 yükseltenler vatanmı satıyor?Bir cumhurbaşkanının ,hergün iki üç defa konuşup manen ve maddeten ayrılamadığı partisi için seçim propagandası yapıyorum diye ona buna hakaret etmesi hiç doğru değil.Aslında sadece ekonomiye ve vatana değil AKP ye de zarar vermeye başladı.

  Kabul edelimki, - guvent

  Bankalarda tum faizler sifir (0)olsun!!dolar =1tl olmali bu nedemek,ulkenin ekonomik durumu =abd ekonomisi verileri demektir!!!eger bu veriler tuturulamazsa doviz arttiginda halk doviz karsisinda ezilmis zarara ugratilmis olur,kisca lafla ekonomi gemisi yurumez!!Issizligin piyasada %35 lerde oldugu bir ulkede tedbir diye alinanlar fos cikmis demektir!!kimse kendini kandkrmasin ...