Erdoğan ve Davutoğlu'ndan Hac faciası açıklaması

Erdoğan ve Davutoğlu'ndan Hac faciası açıklaması
Erdoğan ve Davutoğlu'ndan Hac faciası açıklaması
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu Hac'da yaşanan ve yüzlerce kişinin hayatını kaybettiği faciayla ilgili açıklama yaptı.

RADİKAL- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu Hac'da yaşanan ve yüzlerce kişinin hayatını kaybettiği faciayla ilgili açıklama yaptı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN:  ‘MÜSLÜMANLARA TAZİYELERİMİ İLETİYORUM’
"Mina’da yaşanan izdihamda 200’ü aşkın hacının hayatını kaybetmesi dolayısıyla derin bir teessür içindeyim.  Kabe’deki kazanın ardından mübarek Kurban bayramının ilk gününde yaşanan bu elim facia, tüm İslam dünyasında büyük bir üzüntüye yol açmıştır.

Hac vazifelerini ifa ettikleri sırada meydana gelen izdihamda hayatlarını kaybeden merhumlara Allah’tan rahmet, acılı ailelerine ve yakınlarına sabır, yaralı kardeşlerimize de acil şifalar diliyorum. Kabe’deki vinç kazası da dahil olmak üzere, bu hac mevsiminde ahirete irtihal eden kardeşlerimizi rahmetle yad ediyor, tüm Müslümanlara taziyelerimi sunuyorum."

BAŞBAKAN DAVUTOĞLU: HABER HEPİMİZİ ÜZÜNTÜYE BOĞDU
"Böylesi mübarek bir günde kutsal topraklardan aldığımız haberler hepimizi üzüntüye boğdu. Yüce Rabbim'den O'nun yolunda iken hayatını kaybeden tüm Müslüman kardeşlerim için rahmet niyaz ediyorum."