ERDOĞAN VE GÜL Birbirinin 'mütemmim cüzü'dür!

ERDOĞAN VE GÜL
Birbirinin 'mütemmim cüzü'dür!
ERDOĞAN VE GÜL
Birbirinin 'mütemmim cüzü'dür!
AK Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, Erdoğan ve Gül'ün rakip olmadığını söyledi. Hüseyin Çelik, ikisinin de birbirini tamamladığını vurguladı.
Haber: SELÇUK ŞENYÜZ / Arşivi

AK Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, dün işadamı Rahmi Koç’un sözlerini değerlendirerek, “Bugün bir zenginimiz demiş ki ‘biz çok kazandığımızdan değil çok vergi ödediğimizden bu böyledir.’ Ben niye çok vergi ödeyemiyorum? Kazandığımız zaman verebiliriz, kazanmayan adam vergi verebilir mi” dedi. Cumhurbaşkanlığı seçiminde Abdullah Gül ile Tayyip Erdoğan’ın birbirinin rakibi olmadığını savunan Çelik, “Başbakan ile Abdullah Gül birbirinin ‘mütemmim cüzü’dür. (tamamlayıcı parça veya bütünü oluşturan parçaların her biri)” yorumunu yaptı. Çelik, dün parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi:
DANDİK MAAŞ ALAN GAZETECİLER: “Freedom House bir rapor hazırladı. Bu rapora sevinenler oldu. Bu kuruluş, İkinci Dünya Savaşı sırasında bir propaganda amacıyla kuruldu. Bugüne kadar orada görev alanlara bakın kimlerdir. Biz Uganda’dan Yeni Gine’den daha kötüymüşüz. Türkiye’de 5 milyona yakın gazete satılıyor. Bu satılan gazetelerin dörtte üçü muhalefet gazeteleri. Sadece yandaş denen gazetelerin tirajı 1 milyon 500. Bin köşe yazarı var, beşte dördü muhaliftir. Burada beni takip eden gazeteci arkadaşların birçoğu dandik maaş alıyor. Bu niye konuşulmuyor? Niye iş takibi gazeteci ilişkisi konuşulmuyor? Hükmü kesinleşen 18 gazeteci var. Bunun büyük bölümü PKK ’ lıdır. Gazetecilik yaptığı için içeride olan kimse yok. Almanya Cumhurbaşkanı geldi, Türkiye’yi kötüledi diye sevinenler oldu. Bu vatanseverlik değil.
BAHÇELİ TÜRKİYE’NİN PİSAGORU: Bahçeli’nin çatı aday teklifi var. Yaptığı hesaplarla da işi bitiriyor. Bu matematik dehasının hesapları seçimi de bitirmişti. Bizden Pisagor niye çıkmıyor diyorduk. Meğer, Türkiye’nin Pisagor’u Bahçeli’ymiş. Üçgen çizmeyi de biliyormuş. Cumnurbaşkanlığı seçimi için çatıyı falan kurmuş. MHP ile CHP ’nin birleşmesinden çatı matı olmaz. Olsa olsa tencereye kapak olur.
ERDOĞAN BAŞBAKAN OLARAK GİRER: Başbakan aday olursa AK Parti genel başkanı ve başbakan olarak seçime girecektir. Kimse kusura bakmasın. Kanunda yeri var. Kimse istifa etmek zorunda değildir.
Başbakan ile Abdullah Gül’ü kavga eder görmek istiyorlar. Ancak Başbakan ile Abdullah Gül birbirinin rakibi değildir, ‘mütemmim cüzü’dür. Bu terimi bilmiyorsa Sayın Bahçeli sözlüğe baksın. Biz de millet ile ittifak yapacağız. Kendi adayımızı belirleyip millete sunacağız. Cumhurbaşkanlığı seçimi için son tarih 3 Temmuz. Acele etmeyin, mayıs ayı sonunda belki adayımız belirlenir. Sokaktaki vatandaş için de kamuoyu anketleri yapılacak. Çıkan isim, AK Parti içerisinde bir restleşmeye, karışıklığa sebep olmayacak.
NİHAİ YARGILAMA YÜCE DİVAN’DA: Bizim görevimiz bakanlarımızı aklama, suçlama değil gerçeği ortaya çıkartmaktır. Masumiyet karinesi esastır. Nihai yargılamayı Yüce Divan yapabilir. Kurulacak komisyon üyeleri fikir beyan etmeyenlerden seçilecek. Bu seçim çok kolay. Google amca diye bir şey var, oraya yazarım ismini, fikir beyan etti mi etmedi mi görürüz.

Demek ki Beyaz Türkler çok kazanıyor


AK Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, işadamı Rahmi Koç’un “Çok kazandığımızdan değil, çok vergi ödediğimizden vergi şampiyonu oluyoruz” sözlerini de şöyle değerlendirdi: “Efendim bak gördünüz mü? Yine beyaz Türkler vergiyi veriyorlar demeye başladılar, iyi de demek ki onlar daha çok kazanıyorlar. Şimdi, demek ki sizin o hükümetin yandaşı vesaire, aslanları, kaplanları dediğiniz yarışta kendileri çok önde giden o insanların henüz kıyısına bile ulaşamamış. Devlete vergi vermek bir sevap bir hayırseverlik değil. O bir hak ve yükümlülüktür. O sizin yapmanız gereken bir şeydir. AK Parti döneminde şu zengin edildi bu zengin edildiği iddialarının kof bir yalandan ibaret olduğunu ifade etmek isterim. Bu memlekette ister Koç, ister Sabancı ister Doğan, ister Şahenk, ister Zorlu kim kazanırsa, taş üstüne taş koyarsa, kim vergisini verirse, bu ülkede katma değer oluşturursa o bizim için güzel şeyler yapıyor, saygı değerdir. Efendim şunu niye vermedi? Yatırım yapan kimse vergi veremez. Bu memlekette verilecek en büyük vergi yatırımdır.”

Engin Alan için yapacak bir şey yok


Çelik, TBMM Başkanı Cemil Çiçek’in MHP’nin Balyoz davasından tutuklu bulunan milletvekili Engin Alan’ın serbest kalmasını sağlayacak teklifine de mesafeli yaklaştı. Çelik bu konuda şunları söyledi: “Hatırlarsanız, Sayın Bülent Arınç, tutuklu vekillerle ilgili bir çalışma grubu oluşturulması fikrine AK Parti’nin sıcak baktığını ifade etmişti. Üç kişilik komisyon oluşturuldu, MHP üye vermedi. Bir kişinin eğer cezası kesinleşmişse, mahkûm olmuşsa, bu hükmü ortadan kaldıracak herhangi bir manevra içinde olmak, vatandaşın adalet duygusunu zedeler. Sayın Çiçek’in teşebbüsünü iyi niyetli arayış olarak değerlendiriyoruz. Konuşulmaya değer buluyoruz. AK Parti bu konudaki görüşünü belirlemiştir. Hüküm kesinleşmişse yapılabilecek bir şey yoktur. Engin Alan da olabilir, Sabahat Tuncel de.”