Erdoğan ve Kılıçdaroğlu arasında kritik zirve

Erdoğan ve Kılıçdaroğlu arasında kritik zirve
Erdoğan ve Kılıçdaroğlu arasında kritik zirve
Başbakan Erdoğan ve CHP lideri Kılıçdaroğlu arasında AKP Genel Merkezi'nde yapılan terör zirvesi yaklaşık bir saat sürdü.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu arasındaki görüşme saat 15:30’da  başladı.  AK Parti Genel Merkezi'ndeki görüşmeye, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal'ın yanı sıra CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, CHP Genel Başkan Yardımcıları Faruk Loğoğlu ve Sezgin Tanrıkulu katıldı.  Kılıçdaroğlu ve beraberindekileri AK Parti'ye gelişlerinde Ömer Çelik, kapıda karşıladı. Kritik görüşme Ak Parti Genel Merkezi'nde 9. katta Başbakan Erdoğan'ın odasında yapıldı. Parti genel merkezine hiçbir basın mensubu alınmadı.   CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, CHP'nin terör sorunun çözümüne yönelik görüşlerini Başbakan Erdoğan'a aktardı.  Görüşme saat 16.30 sıralarında sonra erdi. Görüşmenin ardından Kılıçdaroğlu, saat 17.00'de partisinin MYK'sını toplayacak. 

10 MADDELİK YOL HARİTASI HAZIRLAMIŞTI

Terör sorunu ile ilgili CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , 10 maddelik bir yol haritası hazırladıklarını açıklamış ve sürpriz bir şekilde Başbakan Erdoğan’dan randevu talep etmişti. CHP'nin önerileri arasında Meclis'te Toplumsal Mutabakat Komisyonu kurulması ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin yer aldığı 'Akil Adamlar Grubu'nun oluşturulması bulunuyor. Başbakan Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun bu randevu talebine partisinin Şanlıurfa İl Kongresi’nde “Gelsinler görüşelim” şeklinde cevap vermişti. Olumlu hava siyaset dünyasında terörün çözümü konusunda önemli bir beklentiye yol açtı. Kılıçdaroğlu, Ak Parti'ye ikinci ziyaretini gerçekleştirmiş olacak. İlk ziyaretini Aralık ayında Erdoğan'a 'geçmiş olsun' ziyaretiyle yapan CHP lideri, 15 Temmuz 2010'da Başbakan'la yine terör gündemli olarak Meclis'te bir araya gelmişti.