Erdoğan ve Topbaş'tan ata sporu vakfı

Erdoğan ve Topbaş'tan ata sporu vakfı
Erdoğan ve Topbaş'tan ata sporu vakfı
Başbakan Erdoğan'ın oğlu Necmeddin Bilal Erdoğan ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş'ın oğlu Hüseyin Ersan Topbaş "Okmeydanı Spor ve Eğitim Vakfı" kurucuları arasında yer aldı.
Haber: NEŞE KARANFİL / Arşivi

ANKARA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ın oğlu Necmeddin Bilal Erdoğan ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın oğlu Hüseyin Ersan Topbaş ortak vakıf kurdu. Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayınlanan ilana göre vakfın adı, “Okmeydanı Spor ve Eğitim Vakfı”. Vakıf kurucuları arasında, ayrıca Ahmet Misbah Demircan ile Haydar Ali Yıldız da var. 70 bin lira malvarlığı olan vakfın amacı şöyle:
Başta okçuluk olmak üzere ata sporlarının milli, tarihi, sportif, sanatsal, kültürel ve eğitim nitelikleriyle kavranması ve kültürel bir bilinç olarak benimsenmesi için çalışmalarda bulunmak, başta okçuluk olmak üzere, ata sporları ile bütün spor dallarını, bugünün ve geleceğin nesillerine sevdirmek, sporcuları eğitmek, maddi ve manevi olarak desteklemek, eğitim ve spor tesisleri kurmak, ata yadigârı tesis ve alanları aslına uygun ihya etmek, öncelikle Okmeydanı’nda bir vakıf kültürüyle yüzyıllar boyunca hizmet veren ama her müessese gibi zamanla hususiyetini yitiren Okçular mektebini yeniden ihya etmek, medeniyetimizin bütün unsurlarından miras aldığımız değerleri yaşatmak, bu değerleri kuşanmış, ruhen ve bedenen sağlıklı nesiller yetiştirilmesine, sporcularımızın ulusal ve uluslararası müsabakalara hazırlanmasına, ülkenin tanıtımına, doğal hayatın korunmasına katkı sağlamaktır.