Erdoğan: YAŞ gayet güzeldi

Başbakan Tayyip Erdoğan "Genelkurmayımızla aramızdaki gayet güzel geçmiş olan Yüksek Askeri Şûra'ya kimse gölge düşürmeye gayret etmesin" dedi. Basında yer alan bazı haberlerde YAŞ toplantısında ihraç kararları yazılırken Orgeneral Hilmi Özkök'ün, Erdoğan'a fikrini sormadığı, "Bize sormadınız" diyen Erdoğan'a da "Sizin görüşünüzü biliyoruz" dediği öne sürülmüştü.

ANKARA - Başbakan Tayyip Erdoğan "Genelkurmayımızla aramızdaki gayet güzel geçmiş olan Yüksek Askeri Şûra'ya kimse gölge düşürmeye gayret etmesin" dedi. Basında yer alan bazı haberlerde YAŞ toplantısında ihraç kararları yazılırken Orgeneral Hilmi Özkök'ün, Erdoğan'a fikrini sormadığı, "Bize sormadınız" diyen Erdoğan'a da "Sizin görüşünüzü biliyoruz" dediği öne sürülmüştü. Erdoğan, dün partisinin MKYK toplantısı öncesinde AKP Genel Merkezi önünde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan iddia edilen bu diyoloğun hatırlatılması üzerine şöyle konuştu:
"Sayın Genelkurmay Başkanımızla bu tür en ufak bir diyalog olmamıştır. Ne benden sayın Özkök'e böyle bir soru yöneltilmiştir, ne de sayın Özkök'ten bana böyle bir cevap verilmiştir. Bununla hükümetimizle TSK arasına bu tür şeyleri sokmaya çalışanlar boşuna heves etmesinler. Bizim Genelkurmayımızla aramızda en ufak bir şey olamaz. Kaldı ki böyle bir mahrem toplantının bu şekilde yer alması ne edebe, ne adaba uygun değildir."
Başbakan Erdoğan, bu haberlerle neyin amaçlanmış olabileceği sorusuna da şu yanıtı verdi: "Amaç sadece bu ülkede huzurlu ortamı huzursuz ortama çevirmekten başka bir şey olamaz. Yani bizim Genelkurmayımızla aramızdaki gayet güzel geçmiş olan YAŞ'a kimse gölge düşürmeye gayret etmesin."