Erdoğan: Zam yok kardeşim

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, elektriğe zam gelmeyeceği güvencesini verdi.
Haber: FATMA SİBEL YÜKSEK / Arşivi

BURDUR - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, elektriğe zam gelmeyeceği güvencesini verdi.
Erdoğan, seçim gezileri kapsamında dün Burdur'da halka hitap ederken şu mesajları verdi:
Doğalgaz iner: Biz 'zam yok' dedikçe birileri, ki aralarında bazı medya kuruluşları da var, devamlı 'Elektriğe zam gelecek' diyor. Kardeşim, yok işte yok. Yapacak olsak söyleriz. Pazarlıklarda istediğimiz neticeyi alırsak, doğalgaz fiyatı da tekrar inecek.
Hortumu kestik: Hortumlara giden kaynakla, eğitim ve sağlıkta önemli hizmetler yaptık. Hani para yoktu? Demek ki, hortumlar kısılınca yapılabiliyor.
İşsizliğin farkındayız: İşsizlik sorununun farkındayız. Bunun için yerli ve yabancı sermayenin önünü açmaya çalıştık. Biz de Batı ülkelerinin önüne geçecek potansiyel var. Artık onlar yaşlanıyor, oysa bizim genç ve dinamik bir nüfusumuz var.
Baykal'a 'duble yol' yanıtı: Sayın Genel Başkan, bir yol çukuru bulup başına oturuyor ve 'İşte bölünmüş yol bu' diye konuşuyor. El insaf. Bir çukur bulmuşsun, onunla 1500 kilometreyi anlatıyorsun. Bunlar, yetişemedikleri üzüme koruk diyorlar.
Erdoğan, daha sonra geçtiği Isparta'da da halka hitap etti.
Cumhuriyet yanıtı
Erdoğan, kamu yönetimi reformuna karşı çıkan CHP'yi de, "Cumhuriyet elden gidiyor diyorsunuz. Ne Cumhuriyet'i yahu. Cumhuriyet size kaldıysa battık. Biz, Cumhuriyet'in asıl bekçileriyiz" sözleriyle eleştirdi.