Erdoğan'a 130 sayfalık sunum

Erdoğan'a 130 sayfalık sunum
Erdoğan'a 130 sayfalık sunum
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı'yı Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda kabul etti. Yaklaşık 2 buçuk saat süren kabulde, Ali Babacan ve Erdem Başçı, Erdoğan'a son ekonomik gelişmelerle ilgili brifing verdi.

RADİKAL - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , faiz indiriminde geç kaldığı eleştirisinde bulunduğu Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı’yı bugün Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda kabul ederek brifing aldı. Brifinge Başbakan Yardımcısı Ali Babacan da katıldı. Erdoğan, uzun süredir sert ifadelerle eleştirdiği Başçı ile bugün ilk kez yüz yüze görüştü.

18:00'de başlayan görüşme yaklaşık iki saat sürdü. Saray'dan ilk ayrılan Merkez Bankası Başkanı Başçı oldu. Başçı'dan yarım saat sonra da Babacan Saray'dan ayrıldı.

Görüşmeyle ilgili ilk açıklamalar gelmeye başladı. Beştepe'deki brifinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 130 sayfalık bir sunum sunuldu. Sunum Merkez Bankası'nın internet sitesinden da yayınlandı.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yapılan 130 sayfalık sunumu bu linkten indirebilirsiniz.

Cumhurbaşkanlığı'ndan 'brifing' açıklaması

BULUŞMA 1.15 SAAT GEÇ BAŞLADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün gerçekleştirdiği YÖK ziyaretinde bir basın toplantısı düzenledi. Toplantının ardından üniversite rektörleriyle basına kapalı bir toplantı gerçekleştiren Cumhurbaşkanı'nın bu toplantı uzadığı için Erdem Başçı ile planlanandan (16:45) geç buluştuğu ifade edildi.


  http://www.radikal.com.tr/131140813114083

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  her iş ehline bırakılmalı - bizeke

  Cumhurbaşkanlığı sarayında yapılan tolantıda Sayın Cumhurbaşkanın ekonomik başdanışmanı Yiğit Bulut da bulunmuş. Bu kişininin ekonomik bilgisinin danışman olmaya müsait. olmadığını tahmin ediyorum. Sayın cumhurbaşkanı bu kişiye danışırsa ülkenin krize girebilme olasılığının çok yüksek olabileceğini ve AKP ye oy kaybettireceğini üzüntüyle söylemeyi ülkesini seven acizhane bir vatandaş olarak ifade etmeyi gerekli görüyorum. Sayın Babacan gerek yurt dışında gerekse de yurt içinde tüm piyasaların güvenini ve takdirini kazanmış bilgsiyle ve itidalli davranışlarıyla ekonomiyi şimdiye kadar krize sokmadan götürmştür. 'Her işi ehline danışmali'' prensibi unutulmamalı.Aksi halde çok büyük bir krize girmemiz tüm ülkeyi üzebilir.

  Toplantı - user399986

  Sebep olduğu bir sorunun (sözde) çözüm toplantısına bile geç gidiyor.Ülkenin milli geliri,vatandaşın alım gücü,uluslararası piyasa itibarı kimin umurunda?

  Orjinal sunum - user587503

  Orjinal haline buradan ulasabilirsiniz. http://www.tcmb.gov.tr/wps/wcm/connect/b2a7648f-6683-46e7-b033-f0dcf6b95565/TCMB_ErdemBasci_Cumhurbaskanlik.pdf?MOD=AJPERES