Erdoğan'a mektup için önerge

CHP Milletvekili Osman Özcan, AKP Milletvekili Zeynep Tekin'in öğretmen kardeşi Cumali Tekin'in Başbakan Tayyip Erdoğan'a yazdığı mektubu TBMM gündemine getirdi.

ANKARA - CHP Milletvekili Osman Özcan, AKP Milletvekili Zeynep Tekin'in öğretmen kardeşi Cumali Tekin'in Başbakan Tayyip Erdoğan'a yazdığı mektubu TBMM gündemine getirdi. Özcan, Erdoğan'ın yanıtlamasını istediği
önergesinde Tekin'in, 'İslamiyet'in bayraktarı olan Türk milletinin cezası bitmiş olmalı ki, Allah sizi başımıza getirdi' ifadesine katılıp katılmadığını sordu. Özcan, "Öğretmenin 'sizin için öleceğini', Milli Eğitim Bakanı için de 'ayağının tozu olacağını' söylemesini nasıl karşılıyorsunuz? Mektuptan sonra Tekin'in birinci dereceden bakanlık müşavirliğine atanmasını uygun buluyor musunuz? Evet ise, vicdanlara da uygunluğunu söyleyebilir misiniz?" diye sordu. Milli Eğitim Bakanlığı, Tekin'in atamasının mektuptan önceki bir tarihte yapıldığı, Tekin hakkında da gazetelerde yer alan açıklamalarından dolayı soruşturma başlatıldığı duyuruldu.