Erdoğan'dan 'canlı kalkan' açıklaması

Erdoğan'dan 'canlı kalkan' açıklaması
Erdoğan'dan 'canlı kalkan' açıklaması
Başbakan Erdoğan 'canlı kalkan' açıklaması yaptı: Askerin önüne, polisin önüne dikiliyorlar, canlı kalkan oluyorlar. Sizin bu kadar cesaretiniz, vicdanınız, bu kadar arzunuz var da niçin terörün, teröristin önünde bunlar canlı kalkan olmuyorlar

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , partisinin Adana İl Kongresi'nde konuştu. Erdoğan'ın konuşması özetle şöyle:  “Askerin önüne, polisin önüne dikiliyorlar, canlı kalkan oluyorlar. Sizin bu kadar cesaretiniz, vicdanınız, bu kadar arzunuz var da niçin terörün, teröristin önünde bunlar canlı kalkan olmuyorlar. O kalleş intihar bombacılarının önünde neden canlı kalkan olmuyorsunuz?Bingöl'de şehit Hatice Belgin kardeşimiz, yanındaki çocukları için, sokaktaki vatandaşlar için canlı bombanın üzerine kapaklanarak daha büyük faciayı önleyebiliyor. Eğer Hatice Belgin'in yüzde biri, binde biri kadar yüreğin, cesaretin, annelik şefkatiniz varsa güvenlik güçlerinin önünde değil, gidip o kanlı terörün, teröristin, o kalleş intihar bombacılarının önünde canlı kalkan olun." dedi.

ALLAHAŞKINA NE ÜRETTİNİZ

Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Ey CHP , ey MHP , ey BDP, sizin belediyeleriniz var, sizin büyükşehir belediyeleriniz var, AK Partili belediyeler devletten ne ödenek alıyorsa aynı oranda o belediyeler de alıyor, peki Allah aşkına ne yaptınız, ne ürettiniz?” dedi. Ak Parti'nin kurulduğu günden beri hizmet siyaseti yapan, hizmet ve eser üreten bir parti olduğunu belirten Erdoğan, “AK Parti, ayrıştırarak, bölerek değil, nifak tohumları ekerek değil, birleştirerek, kucaklaştırarak, kardeşliği ve kardeşlik hukukunu yücelterek siyaset üreten bir partidir. İşte Adana bunun en güzel örneğidir” diye konuştu.

RESMİ KUTLAMALAR

Resmi bayramlara yeni düzen getirilmesiyle ilgili konuşan Erdoğan şunları söyledi: "Bütün milletin malı olan 29 Ekim ve 30 Ağustos gibi törenlerin bütün yükü Silahlı Kuvvetlerimize yıkılmıştı. Tarihimizin bu önemli dönüm noktaları sadece askeri yönleriyle öne çıkartılmış, zorunlu resmi törenlere mahkum edilmiş, onun gerisindeki milli ruh ve heyecan geri plana itilmişti. Biz ulusal ve resmi bayramlarımızla mahalli kurtuluş günleri gibi bütün tarihi günlerin üzerindeki koyu resmi perdeyi ve askeri görüntüyü kaldırıyoruz.

Milli ruha ve heyecana uygun şekilde, her vatandaşın kendi içinde bulacağı bir düzenlemeyi bugün hayata geçirmiş bulunuyoruz. Müsamere tarzı gösteriler yerine çocukları ve kamu personelini yıpratmayacak daha sade kutlama getirdik. Bilimsel toplantı, konferans, sergi, yarışma, tiyatro ve konserler gibi etkinliklere yer verilecek. 29 Ekim ve 30 Ağustos'ta tebrikleri Cumhurbaşkanı kabul edecek." Son düzenlemelerle milli bayramlar, mahalli kurtuluş günleri ile Atatürk günleri kutlamalarının şekli değişti. Bundan böyle devlet töreni sadece 29 Ekim için yapılacak. Resmi geçit törenleri ise sadece 29 Ekim ve 30 Ağustos'ta yapılacak. Asker diğer bayramlardaki kutlamalara katılmayacak. (ajanslar)