Erdoğan'dan CHP'ye: ABD'ye canın cehenneme diyebiliyor musunuz?

Erdoğan'dan CHP'ye: ABD'ye canın cehenneme diyebiliyor musunuz?
Erdoğan'dan CHP'ye: ABD'ye canın cehenneme diyebiliyor musunuz?
Başbakan Erdoğan, TBMM'den tezkerenin çıkmasına karşı çıkan CHP'ye ağır sözlerler yüklendi: BDP'nin kuyruğuna takıldı, CHP'nin değerlendirmesi çarpık

ANKARA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan AK Parti grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, özellikle dış pokitada hükümete yöneltilen eleştirileri sert bir şekilde yanıtladı. ‘Sığ denizlerde boğulanlar engin denizlere açılmaya cesaret edemezler” diyen Başbakan şunları söyledi: “Türkiye’ye ve dünyaya dar bir penceren bakanların gelişmeleri takdir etmesini beklemiyoruz. Ama biliyoruz ki milletimiz bizi anlıyor. Türkiye artık Ak Parti’nin hayata geçirdiği çok boyutlu politika sonucu bölgesine ve dünyaya daha geniş bir vizyonla bakıyor.
Türkiye Cumhuriyeti, bölgesinden korkanlardan değil yedi düvele meydan okuyanların omuzlarında yükselmiştir. AK Parti iktidarı ülkemizin çıkarlarını elbette ki gözetir. Zarar görmesine izin vermez. Ülkemizin egemenlik haklarını her şeyin sütünde tutar. Buna kasteden hiçbir mihraka da izin vermez. Türkiye’nin onurunu, saygınlığını aynı kararlılıkta korumayı da sürdüreceğiz.”CHP ’NİN DEĞERLENDİRMESİ ÇARPIKKonuşmasında TBMM’de kabul edilen tezkereye de değinen Erdoğan, CHP’nin ‘esef verici bir tavır’ takındığını söyledi. CHP’nin tezkereyi değerlendirmesindeki çarpıklığın zaman geçtikçe daha iyi anlaşılacağını belirten Erdoğan sözlerine şöyle devam etti: “Zamanı gelip açıklandığında ana muhalefet partisi ne kadar maharetliymiş göreceksiniz. Komşu ülkeden silah doğrultuluyor, ana muhalefet partisi çıkmış saldırganın ağzıyla konuşuyor. Bu nasıl bir şuursuzluktur. CHP zihniyetinin dünyasında Şanlıurfa, Hatay gibi Esed yönetiminin saldırısına maruz kalan yerler acaba vatan topraklarından sayılmıyor mu? Burada hayatını kaybedenler bizim canımız değil mi? Bir çok kez boş alana atıldı, cevap vermedik. Can kaybı yok diye nota verdik. Yedincisinde 5 canımız gitti. Biz buna da artık sessiz mi kalacaktık. Senin canın kanın buna müsaade edebilir ama bizim canımız buna müsaade etmez. Biz bu tezkere ile dünyaya savaş açabilirmişiz. O işin perde arkası. Açılır açılmaz. Onu yeri ve zamanı geldiğinde konuşuruz. O gece gereken adımlar atılmıştır. Misliyle hakkı verilerek gereken yapılmıştır.”"ABD’YE CANI CEHENNEME DİYEBİLİYOR MUSUNUZ"


CHP lideri Kılıçdaroğlu ’nun kendisi hakkında yaptığı ‘ABD karşısında el peçe divan duruyorsunuz’ sözlerine de yanıt veren Erdoğan şöyle konuştu: “Hadi siz de ABD’ye canı cehenneme diyebiliyor musunuz? Sokak ağzı bu. Siz ABD’nin karşısında el pençe divan duran adamlarsınız ya. Ortada somut bir sorun var. Sizin toprağınıza top ateşi açıldığında siz ne yaparsınız? Görmezden mi gelirsiniz, alttan mı alırsınız? Egemenlik, bayrak, vatan, onur sizin kitabınızda bir şey ifade etmiyor mu? Hiç mi İstiklal Marşı okumuyorsunuz? Biz milli marşımızdan aldığımız ilhamla hareket ediyoruz.”“SAATLERCE ALKIŞLANARAK GEÇTİ”Hert türlü ihtimale karşı tezkere çıkararak hazırlık yaptıklarını belirten Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: “Ey CHP, ey CHP’nin genel başkanı milli marş sadece geçmişi anlatmıyor, geleceğe de ışık tutuyor. O yüzden bu parlamentoda saatlerce alkışlanarak geçti. Siz destek verin ya da vermeyin toprağımıza yönelik her türlü tehdit karşısında bizi bulacaktır. Artık karşılıksız bırakmak asla yok. Her türlü ihtimal dahilinde her türlü hazırlığı yapıyoruz. Devlet olmanın gereği her türlü tedbiri almaktır. İnandırıcılığını kaybedersiniz devletinizin hukukunu ve milletinizin haklarını koruyamazsınız. Hükümetin böyle bir yetkiye sahip olması gerekiyordu. Bizim yaptığımız bu yetkiyi alarak bundan sonraki gelişmelere hazırlıklı olmaktır. Suriye yönetimi fiili saldırıyı gerçekleştirince karşılık vermek zorunda oldu. Genelkurmay Başkanı, ekibiyle bölgede ve çalışmalarını sürdürüyor.”


“CHP, BDP’NİN KUYRUĞUNA TAKILDI”


Erdoğan, CHP’nin BDP ile ortak hareket ettiğini vurgulayarak şunları söyledi: “Böyle büyük bir milleti CHP yönetiminin kaprislerine terk edemeyiz. Böyle bir milli meselede ortaya milli bir duruş koyamayacak kadar CHP farklı bir yerdedir. Türkiye’nin kaderini tezkereye karşı çıkma adı altında Suriye yönetiminin çıkarına bırakamayız. CHP bir kez daha BDP’nin kuyruğuna takılmıştır. BDP’nin hangi amaca hizmet ettiğini zaten herkes anlayabiliyor. Ama Esed aşkının CHP’nin gözünü neden kör ettiğini anlamak mümkün değil.”  (Radikal.com.tr)