Erdoğan'dan Demirtaş'a: Bar sanatçısı!

Erdoğan'dan Demirtaş'a: Bar sanatçısı!
Erdoğan'dan Demirtaş'a: Bar sanatçısı!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun Ak Saray'da altın kaplama tuvalet bulamaması halinde istifasını istedi. Erdoğan Demirtaş için de, "HPD'nin eş genel başkanını eline saz tutuşturarak bar sanatçısı havasında pazarlıyorlar" dedi.

RADİKAL - Iğdır'da halka seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş için, 'Bar sanatçısı' dedi.

Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

Klozetler altın kaplamaymış. Dün akşam TRT’de canlı yayındaydım, oradan hodri meydan dedim. Ve bu sabah da genel sekreterim kanalıyla yazılı olarak kendisine bildirimde bulundum ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne davet ettik. Gel bütün tuvaletleri gez. Bakalım bir tane altın kaplama klozet bulabilecek misin? Eğer bulursan ben cumhurbaşkanlığı makamından çekileceğim. Ama bulamazsan şu CHP ’nin başına bela olmaktan çekilecek misin? Eğer zerre kadar kişilik varsa, haysiyet varsa bu yazılı davetime uyar gelir orayı gezer.

Aksi takdirde söyleyeceğim başka şeyler var. Şimdi onlara girmiyorum. Bunların kılavuzu karga. Şu hale bak. Günlerdir söylediği laf bu, altın klozet. Yahu bir siyasetçi bir partinin genel başkanı olduğunu iddia eden kişi bu tür yalan yanlış şeyler söyler mi ya? Biz geldiğimizden beri bardak çanakla uğraşıyor. Geldiğimizden beri ne bardak aldık ne çanak aldık. Ama iftira atacak ya, tutmasa iz bırakır. Mantık bu. Hepsi aynı.

Pensilvanya ile Kandil’in ülkenin ve milletin hayrına bir meselede bir araya gelmesi mümkün mü? Ama bak şimdi geldiler. Niye? Çünkü 99’da bunların hocaefendisi var ya kaçtı gitti bu ülkede. Amerika’ya kaçtı gitti. Sen hocaefendi değil misin Mekke Medine’ye gitseydin ya. Şimdi küçük imamlar da kaçıyor. Niye? Dedik ya inlerine gireceğiz. Evet şu anda inlerine girdik.


HPD'nin eş genel başkanını eline saz tutuşturarak bar sanatçısı havasında pazarlıyorlar. Bir eline saz veriyorlar, bir eline mikrofon. Bunları da artık görmeye başladık. Böylece palazlamaya çalışıyorlar. Söylüyorum bugüne kadar Kürt kardeşlerimin tarihi kültürü inancı için tek söz çıkmamış olanların barajı geçmesi için İstanbul 'daki elitler seferber olmuş durumda.

Açık net söylüyorum, bunlar kandan besleniyor kandan. Yaptıkları iş bu arkalarında terör örgütü olmasa bu oyları almaları mümkün değil. Hep tehdit...

Çok enteresan şurada bir grup, afedersiniz edebim müsade etmiyor sırtlarını dönerek işaret yapıyorlar. Ya sizde zerre kadar nezaket haysiyet varsa, zerre kadar kabiliyetiniz varsa siyasette yer parlamentodur. Orada konuşursunuz, meydanlarda konuşursunuz. Bu tür afedersiniz ahlaki olmayan yöntemlerle bir yere varamazsınız.

Bunlara Zerdüştlük eğitimi veriyor. Nerede dağda veriyorlar. Dağdakilerin İslamla alakası yok. Ateizm, Marksizm bunların çıkış yolu. Böyle bir noktanın içindeler. Ve inanıyorum ki ülkemde benim dindar kürt kardeşlerim bu oyunu bozacak. Çünkü biz Diyanet'i kaldıracağız diyor.

"Diyanet İşleri Başkanı 1 trilyonluk Mercedes'e biniyor" Biz bu Mercedes’i yoksullar için kullanacağız. Soruşturdum, kaç para. Dediler ki 320 -330 bin lira. Böyle bir mercedes. O ara biz yurtdışı seyahat yaptık.

 

Afedersiniz çocuklarının altında yarış arabaları var. Kendileri Mercedes'e biniyor Audi'ye biniyor.

Bu makama her şey layık. Şu an Papa, Alitalia havayollarının tahsis ettiği uçakla seyahat eder. Tarifeli uçakla değil. Bizim diyanet işleri başkanımız niye buna layık olmasın? Ben de kullandığım zırhlı mercedes'lerden bir tanesini diyanet işleri başkanımıza tahsis ettim. Ayrıca uçak havuzumuzdan da bir tane herhangi bir yurt dışı seyahati yapacağı zaman diyanet işleri başkanımız o uçaktan istifade edebilecek.

 

Bizim dinimizin temsil makamında bulunan bir zata kalkıp da bu tür eleştiriler yapılmaz. Bahçeli ne diyor? Ya istifa et ya mercedes’i iade et. Neden? Beyefendinin eseri antika, eski araçlar kullanırmış. İnanın şu an o araçları bu fiyata alamazsın. Sanki mensuplarının arasında mercedes'e binen yok.

 

HSYK’nın bir haberini okudum. Ne dedi HSYK? Artık yargıda da başörtü kullanılmasında bir engel bulunmamaktadır. Daha dün sırf Kürtçe türkü okuyacağım dediği için Ahmet Kaya’yı lince tutanlar bugün birden bire eş başkan sevdalısı oldular.


  http://www.radikal.com.tr/137048013704808

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yok Bir de Altin Olsaydi! - user1107643

  O icinde oturdugun sarayin tuvaletlerinin altin kaplama olmasina gerek yok ki! O yerin bir ayda harcadigi elektrik parasi bile dudak ucuklatan cinsten. Utanmadan kalkmis bir de altin kaplama tuvalet bulamazsa istifa etmesini istiyorsun adamin! Yok bir de altin olsaydi!

  Senin Agzinda Bozuk, Fitratinda, Imaninda - user617768

  Zerre demokrasi özümsemiz bir dünya lideri bu denli ucuz elestiri yapamaz. Niye yapamaz, Gercek lider neyi ne zaman nerede söylemesi gerektigini bilendir. Ama baskici rejimlerin yöneticileri bu agiz ile konusur. Eh, birgün bu devran elbette döner. Iste o günü görmeyi cook istiyorum. Tipki arap bahari oyununda oldugu gibi devrilenlerin sonu gibi olmasi degil, demokratik bir yöntemle adalete bunun hesabini vermesini beklerim.

  Devri bitiyor,son çırpınışları - gulen06

  Ağzına geleni söyle bakalım! Son mermileri bunlar!Başkalarını bar sanatçısı diye aşağılamaya çalışır.Edepten ahlaktan bahseder. 17 Aralık günü oğlunla 5 defa görüşme yaptın mı ,paraları sıfırlama konuşması yaptın mı diye gözünün içine baka baka soru sorabilmiş kimse var mı bu ülkede? Var ama kaçıyor sordurmuyor! Sonra da kendi yalanlarıyla kavruluyor.

  HEZEYANIN VERDİĞİ HIRÇINLIK - m.rozbilen

  İnsan bu kadar seviyesizleşebilir mi? Ekmeği için uğraş veren (C.Başkanının deyimiyle BAR SANATÇISI)'nı aşağılamak bir yana, kendisi gibi siyaset yapan ve bir partinin Genel Başkanına sarf ettiği sözlerle yakıştırılan sıfat ile de ayni şekilde aşağılamaya çalışılması esef vericidir. Yazık, bu sözler yakışmıyor, yakışmıyor. Ne yapacağını şaşıran hezeyan içindeki birinin sözleri ancak kendisini yaralar. Allah akıl versin.

  Referans? - user413575

  İslamı ağzından düşürmeyen Erdoğan'ın kendine referans noktası olarak Papa'yı alması ilginç. Keşke Hz. Muhammed'i referans alsaydı. Mercedes kavgası tık diye biterdi.

  Istifa!! - ecko

  Roboski, Gezi'de olen genclerin emrini veren, bugun Suriye Iraki kan golune donmesinde payi olan ve Yolsuzluklara bulasmis kendisi dahil ikdidarin hic bir MV li istifa etmeyecek sonra cikip baska partilileri istifaya cagiriyor! Ne kadar ironik bir hukumet mevcut ulkemizde

  Oyumuz Bar sanatçısına! - vemerald

  Beraber yürümüyoruz artık seninle, bara takılıyoruz, bundan böyle.