Erdoğan'dan Erbakan'a yine davetiye yok

Başbakan, kızı Esra'nın nikahına Cumhurbaşkanı Sezer ve Genelkurmay Başkanı Özkök'ü davet ederken, eski liderine yine davetiye göndermedi.

Başbakan Tayyip Erdoğan, kızı Esra'nın nikahına Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök'ü davet ederken, oğlu Bilal'in nikahında olduğu gibi eski lideri Necmettin Erbakan'a yine davetiye göndermedi.
Erdoğan, yazar Sadık Albayrak'ın oğlu ile pazar günü Lütfü Kırdar Kongre Merkezi'nde evlenecek olan kızı Esra'nın nikahı için Cumhurbaşkanı Sezer'e davetiyeyi elden iletti. Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özkök ve kuvvet komutanları için de davetiye hazırlattı.
Erdoğan, Erbakan'a karşı ise geçen yıl evlenen oğlu Necmettin Bilal'in nikahındaki tavrını sürdürdü. Erdoğan, yaklaşık 7 bin davetli olması beklenen kızının nikahına Erbakan'ı davet etmedi.
Erbakan, Erdoğan'ın oğlu Necmettin Bilal'in nikahına davet edilmemesi ile ilgili olarak, "Geçmişte bizim ismimizi koyuyorlardı. Şimdi nikaha davet etmiyorlar" diye sitem etmişti. Erdoğan ise Erbakan'ın da kendisine aynı uygulamayı yaparak kızının nikahına davet etmediğini belirterek yanıt vermişti.
Yunanistan Başbakanı Karamanlis'in de katılması beklenen pazar günkü nikahta tanıkların TBMM Başkanı Bülent Arınç ile Dışişleri Bakanı Gül'ün olması bekleniyor.