Erdoğan'dan Hakan Fidan'a bir 'sitem' daha!

Erdoğan'dan Hakan Fidan'a bir 'sitem' daha!
Erdoğan'dan Hakan Fidan'a bir 'sitem' daha!
Daha önce AKP'den milletvekili aday adayı olmak üzere MİT Müsteşarlığı görevinden istifa eden Hakan Fidan'ın kararını, "olumlu bakmıyorum" sözleriyle eleştiren Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, "Onu o göreve ben getirdim. Müsaade edilmiyorsa orada kalması ve ayrılmaması gerekirdi. Dolayısıyla tabii ki hâlâ kırgınım" dedi.

RADİKAL - Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan'dan dönerken uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Buna göre Cumhurbaşkanı, MİT’teki görevinden milletvekilliği için istifa eden Hakan Fidan'la ilgili düşüncelerinin değişmediğini yineleyerek "MİT’ten ayrılmamalıydı" dedi.

“Kanaatlerimizi ifade etmiş olmamıza rağmen istifa edip adaylık söz konusu olmuşsa elbette bir kırgınlık söz konusudur” diyen Erdoğan, “MİT sıradan bir kurum değil. Devletin milli istihbarat teşkilatı zayıfsa, o devletin ayakta kalması mümkün değildir. Biz onu böyle bir göreve getirdik, getiren de benim. Madem öyle, ayrılırken de, eğer müsaade edilmiyorsa orada kalması ve ayrılmaması gerekirdi. Dolayısıyla tabii ki hâlâ kırgınım” şeklinde konuştu.

‘İÇ GÜVENLİK PAKETİNİN EKSİĞİ VAR FAZLASI YOK’

Erdoğan, ‘İç Güvenlik Paketi’ne muhalefetin eleştirileri var, tasarıyı  inceleyebildiniz mi?” sorusuna, "İnceledim. Eksiği var, fazlası yok" yanıtını verdi.

Yasa dışı dinleme operasyonunda gözaltına alınan 54 polisin serbest bırakılmasını şaşırtıcı bulduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı, “Toplum huzurunu kaçırıp, ‘ben bilmediklerinizi biliyor, duymadıklarınızı duyuyorum’ diye adeta devletle dalga geçmeye kalkışıyorlar. Devlet, her türlü kanunsuzluğun, yasadışı işlerin elbette peşinde olacaktır. Er ya da geç gereği yapılacaktır. Daha sonra da yargı bu konunun değerlendirmesini yapacaktır” şeklinde konuştu.


‘DEVRAN TERSİNE DÖNEBİLİR’


Suudi Arabistan'ın yeni kralı ile yaptığı görüşmeleri de değerlendiren Erdoğan, "Mısır konusu, Suudi Arabistan'la ilişkilerimize gölge düşürmemeli" dedi.

"Suudiler adım atarsa Mısır'da devran tersine döner" ifadesini kullanan Cumhurbaşkanı, şöyle devam etti:

"Mısır'da kontrollü bir yumuşama olmazsa, yaşananlardan dolayı sosyal patlama olabilir. Mısır, 90 milyon nüfusu itibarıyla bizim o bölgede en önemli kardeş ülkemiz. Mısır’ı asla yok farz edemeyiz. Mısır, Suudi Arabistan ve Türkiye ; bu üçlü ayak, bölgenin en önemli ülkeleri. En etkin olabilecek olan ülke Suudi Arabistan’dır. Bunu kendileriyle de paylaştım. Eğer burada Suudi Arabistan bir adım atacak olursa, devran tersine dönebilir.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan bir soru üzerine, kendisinden önce Suudi Arabistan kralıyla görüşen Mısır Cumhurbaşkanı Sisi'nin bir mesaj iletmediğini de belirtti. (Ajanslar)


  http://www.radikal.com.tr/130568413056845

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  kale - Alipapa

  Sayın erdoğan,tüm kalelerin kendi yerleştirdiği adamlarda olmasını istiyor.Hüküğmeti bile karşı taraf gördüğü için,MİT gibi önemli bir kalesini kaybettim havasında.Biraz zor ama HDP barajı aşamazsa ve tekrar AKP tek başına iktidar olursaa,Erdoğana kale olarak birtek Atatürk Orman Çiftliğinin göbeğine inşa edilmiş kaçaksaray kalacaktır.

  kızgın - user383887

  Erdoğan yine Hakan Fidan'a çattı: Kırgınım Aslında hem kırgın hem KIZGIN. Çünkü ?SIR KÜPÜM? dediği hakan Fidan kontrolünden çıktı. Kırgın ve kızgınlığının nedeni bir gün KONUŞURSA olabilir

  komik bunlar... - dulas

  yani böyle bir zamanda kendisinden habersiz kus bile ucmuyorken H. Fidan ondan iczet almadan aday olacak o da buna kırılacak. nasıl bir tiyatro bu ya...

  Zavallılar - oselimg

  Padişah "demokratik ferman" kavramı oluşturmaya calışıyor. Müeyyidesi "kırılırım ama". Suriye'nin icabına baktı şimdi Mısır'ı karıştırma hayalleri kuruyor.

  Aday gösterme - user400931

  Aday gösterme olsun bitsin! Geri döner eski görevine.