Erdoğan'dan İngilizce pratiği

Başbakan, İngilizcesini geliştirdiğini Safranbolu'daki Japon turistlere "Did you like here (burayı beğendiniz mi)" diyerek gösterdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Safranbolu'da karşılaştığı Japon turistlerle İngilizce pratiği yaptı. Erdoğan, İngilizcesini biraz daha geliştirdiğini turistlere "Did you like here (burayı beğendiniz mi)" diyerek gösterdi.
Hükümetin cuma gününü idari izin günü saymayarak yeni yıl tatilini dört günü çıkarmamasına karşın, Erdoğan Safranbolu tatilini bir gün daha uzattı. Güne tarihi Köprülü Mehmet Paşa Camii'nde kıldığı cuma namazıyla başlayan Erdoğan, Safranbolu çarşısını gezdi. Erdoğan'a çarşıda bulunan bir aktar depresyona iyi gelen sarı kantaron adlı şifalı bitki hediye etti. Tarihi çeşmeden dua ederek su içen Erdoğan, çarşı esnafının yeni yılını kutladı.
Safranbolu'yu gezen Japon turistlere, İngilizce "Merhaba, nasılsınız, burayı beğendiniz mi" diye soran Erdoğan, ardından fotoğraf çektirdi. Turistlerden birinin Türkçe konuştuğunu duyan Başbakan, "Demek Türkçe biliyorsun. Bizden saklıyorsun" diye espri yaptı.
Daha sonra Karabük Valiliği'nde brifing alan Erdoğan'a çıkışta yaşlı bir kadın "Benim sekiz tane yetimim var. Bunlara iş bulun" dedi. Erdoğan ise kadını "Benim 70 milyon yetimim var, ben ne yapayım" diye yanıtladı.