Erdoğan'dan keman çalan kıza: Of şimdi beni yıktın!

Erdoğan'dan keman çalan kıza: Of şimdi beni yıktın!
Erdoğan'dan keman çalan kıza: Of şimdi beni yıktın!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 23 Nisan kutlamaları nedeniyle bir grup çocuğu kabul etti. Erdoğan bir kız öğrencinin kemanla çaldığı şarkılar sırasında sohbet etti.

RADİKAL - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabul ettiği öğrencilerden elinde keman olan bir kız çocuğu, "Yanımıza gel, yerli mi ithal mi bu? Bizim burdur kemanda çok iyi. Viyola, olsun, viyolonsel olsun Burdur ilimiz başarılı şekilde yapıyor inşallah. Şöyle ortamıza gel" diyerek yanına çağırdı. 

Sonrasında şu diyaloglar yaşandı:

Çocuk : Cumhurbaşkanımız bu şarkıyı şehitlerimiz için çalıyorum (Çanakkale Marşı'nı çalıyor)

Çocuk: Cumhurbaşkanım bu parça da sizin için (Uzun İnce Bir Yoldayım'ı çalıyor)

Çocuk: Cumhurbaşkanım bu parça da sizin anneniz için.

Tayyip Erdoğan: Of şimdi beni yıktın. (Öğrenci Benim Annem'i çalıyor)


  http://www.radikal.com.tr/134218913421891

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Doğru mu acaba?? - user433512

  Yıllardır,ezbere bir şekilde,genellikle kötü kurgulu "tiyatrovari" bu oyunlar, çocuklar üzerinden oynanıyor, bu haberdeki ve başbakanının haberindeki gibi bazen tuhaflaşmaya varan sahneler sergileniyor. Mesela;CB annesi için bir parça çalmak isteyen çocuğa,ilköğretim formel eğitim dilinde kullanıldığını sanmadığım; ."yıktın beni!"şeklinde yanıt verebiliyor.BB'ın örneğinde ise; çocuğu sufle yoluyla,kendi siyasi söylemine yönlendirebiliyor.Ben de bir dede olarak,merak ediyorum. Yapılan bu "iş" çoxukların psikolojisi açısından doğru mudur,acaba? Bir uzman çocuk psikoloğunun bu konudaki fikrini sormayı hiç düşünmüşler mi acaba?Çok merak ediyorum.