Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Senin deden de yapmıştı

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Senin deden de yapmıştı
Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Senin deden de yapmıştı
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Üsküdar'daki imam hatip lisesi açılışında muhalefeti eleştirdi: "Ali'siz alevilik fikrinin çıban başları, 28 Şubat heveslileri bir araya geldiler. Ana muhalefet, terör örgütü, paralel örgüt, Ermeni lobisi de hemen arkalarında yer alıyor." Erdoğan, Suriyeli mültecileri geri göndereceğini savunduğu CHP lideri Kılıçdaroğlu'na da, "Senin deden de yapmıştı" diye seslendi.

RADİKAL - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen toplu açılış töreninde konuştu. Aralarında ‘Tenzile Erdoğan Kız İmam Hatip Lisesi’nin de bulunduğu tesislerin resmi açılışını gerçekleştiren Erdoğan, “ Bir İmam Hatip mezunu olarak, 4 evladı da imam hatip mezunu bir baba olarak kızlarımızın üniversite kapılarında neler çektiğini biliyoruz. Sabrettik, zafere ulaştık. Artık orta kısımlar açıldı mı ? İstediğiniz üniversiteye girme şansınız var mı ? Katsayı diye bir şey var mı ? Zaten bunu kıskanıyorlar. Artık sizler en seçkin üniversiteleri yakalayacaksınız” dedi.

'NORMAL LİSELERDE DE BAŞÖRTÜLÜ OKUYABİLİR'

Geçmişte imam hatipli sayısının 600 binden 60 bine indiğini, şimdi kendilerinin bu sayıyı 1 Milyona çıkardıklarını söyleyen Erdoğan, “Niye vatandaşın önünü kesiyorsunuz ? Vatandaş çocuğunu istedikleri okullara gönderiyor. Danıştay bir karar verdi. Normal liselerde de artık evlatlarınız başörtülü olarak okuyabilir” diye konuştu.

'ÖMRÜN DİYET ÖDEMEKLE GEÇER'

“İstanbul’un semtlerini dahi bilmeyen ama şehreminilik için aday olanların akıbetini biliyorsunuz” diyen Erdoğan sözü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ’na getirdi .Erdoğan, “ Ana muhalefete genel başkan oldu. O koltuğu korumak için siyasi mühendisliğe paralel örgüte, terör örgütlerine bel bağlamış durumdu. Operasyonla gelirsen attığın her adımda önüne birşey koyarlar. Ömrün seni oraya getirenlere diyet ödemekle geçer” dedi.

'ERMENİ LOBİSİ DE ARKALARINDA'

7 Haziran seçimleri öncesi düne kadar birbirlerine selam dahi vermeyen parti ve örgütlerin bir araya geldiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan,” Ali’siz alevilik fikrinin çıban başları, 28 Şubat heveslileri bir araya geldiler. Ana muhalefet, terör örgütü, paralel örgüt, Ermeni lobisi de hemen arkalarında yer alıyor” diye konuştu.

'ARTIK ESKİ TÜRKİYE YOK'

New York Times gazetesine yönelik tepsini de sürdüren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Çıkmış New York Times, ‘Erdoğan’ın Türkiye’sinde baskı var’. Haddini bil. Sen ne zamandan beri Amerika’dan buraya el uzatmaya başladın. Alışmışlar bunlar, 10 bin kilometreden, dünyanın diğer ucunu idare etmeye. Artık böyle bir Türkiye yok. Artık eski Türkiye yok. Artık yeni Türkiye var. Türkiye’nin son geldiği nokta, son 12 yılda elde ettiği kazanımlar bunlara ağır geldi. Düzenleri bozuldu. Eski Türkiye’de istedikleri gibi yönlendiriyor, yağmalıyorlardı” diye konuştu.

'SENİN DEDEN DE YAPMIŞTI'

Ak Parti iktidarı döneminde yaptıklarından söz eden Erdoğan , “ Ne dediler ?’Bu ülkede birinci güç medyadır’ dediler. Biz ne dedik. ‘Hayır’. ‘Bu ülkede birinci güç milletin iradesidir’ dedik. Mazlumlara sahip çıkmamıza tahammül edemiyorlar. Suriyelilere sahip çıkmamıza tahammül edemiyorlar. Ana muhalefetin başındaki zad ne diyor. ‘Ben onları tekrar Suriye’ye göndereceğim’. ‘Onlara harcanan parayı kaynak yapacağım’. Senin deden bunu yapmıştı. Azeri kardeşlerimizi Stalin’e teslim etmişti. Onların idamına seyirci olmuştu. O zaman bir Azeri ne diyordu. ‘Ah kardeşim keşke bizi siz öldürseydiniz de Stalin’in askerlerine temsil etmeseydiniz’. Bunlar bu millete yakışır mı” şeklinde konuştu.

'YENİKAPI’YA ÇAĞIRDI'

Kılıçdaroğlu’nun SSK Genel Müdürlüğü yaptığı döneme ilişkin eleştirileriyle, Kılıçdaroğlu’nun işsizliği sıfırlayacağına yönelik vaatlerini eleştirmeyi sürdüren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu mesele inanmak meselesidir. Muharrem Ertaş ne diyor. ‘Aşk ile koşan yorulmaz’ diyor. Bize yorulmak yok. Biz Ferhat’ız, ferhat. Metrolar bizim, dağları aşmak bizim. Fatih karadan yürüdü, biz de denizin altından yürüyoruz. Cumartesi günü Yenikapı’ya geliyorsunuz değil mi ? 562. yıl dönümü. 562 kişiden oluşan mehterle, Türk Yıldızları gösterilerini yapacak. İBB’nin yaptığı havai fişek gösterisini izleyeceğiz” diye konuştu.

'DİNDAR KÜRT KARDEŞLERİM GEREKLİ CEVABI VERECEK'

İsim vermeden HDP’nin arkasına terör örgütünü aldığını söyleyen Erdoğan, “ Ne diyor. ‘Taksim Kabemizdir’ diyor. CHP zihniyeti ne diyordu? ‘Kabe Arap’ın olsun bize Çankaya yeter’. Bizim tek Kabemiz var. O da Mekke. Terör örgütünü arkasına alan partinin Diyarbakır adayı, sözde müftü ne diyor. ‘Partimin dini Zerdüştlük olsa yine aday olurdum’. Sen bu ülkede nasıl müftü olmuşsun? Ben Kürt kardeşlerime sesleniyorum. Her halde bu adamların arkasından gitmeyeceksiniz. Biz sizi sevdik ama onlar istismar etti. Ben buradan çıkıp Hakkari’ye gidiyorum. Başbakanımla birlikte Hakkari havalimanın açılışını gerçekleştireceğim. 2 yıl ertelendi. Terör örgütünün müteahhitlere baskısı oldu. Ben diyorum ki, özellikle de dindar Kürt kardeşlerim bunlara gerekli cevabı verecektir” diye konuştu.

GALATASARAY’I KUTLADI

“7 Haziran, bunlara gerekli dersin verileceği gün” olacak diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini,” Yok tehditmiş, yok mehditmiş buna bakmayacağız. Çünkü insan bir kez ölür” diyerek tamamladı. Tesislerin açılışını kurdele keserek yapan Erdoğan bu sırada Galatasaray’ın şampiyonluğunu da kutladı.

ÖĞRENCİLER ÜNİFORMALARIYLA KATILDI

Üsküdar Belediyesinin Rasathane’de gerçekleştirdiği törene çevre okullardan çok sayıda öğrencinin katılması dikkat çekti. Törene, sadece açılışı yapılan ve tören alanının hemen yanında bulunan Tenzile Erdoğan Kız İmam Hatip Lisesinden değil başka okullardan da katılım oldu. Okul üniformalarıyla tören alanına gelen öğrenciler Türk bayrağı salladı. Törene çevredeki liselerin yanı sıra ilkokul öğrencileri de katıldı.

HAKKARİ’YE GİTTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan Hakkari’ye gitmek için tören alanından Sabiha Gökçen Havalimanı’na hareket etti.
DHA-Özgür ALTUNCU- Özgür ARSLAN


  http://www.radikal.com.tr/136606313660636

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ssuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuusssssssssssssssssss - user1077937

  her kelime aramıza fitne sokuyor, huzur getiren laf yok

  Saptırmanın bu kadarı - başkabirhayat

  Evet Dersimliler 1915 olayları sırasında 20 ila 30 bine yakın Ermeni'yi katliamdan kurtarmış ve Rus ordusuna teslim etmiştir. ( http://www.radikal.com.tr/yazarlar/ayse_hur/1915te_kurtlerin_rolu_neydi-1142693 ). Ama bırakın tarihi, birazcık coğrafya bilgisi bile Dersim ve Azeriler arasında ne tür bir alaka olabileceğine dair fikir verir. Keşke Kılıçdaroğlu'nun dedelerindeki insanlığın zerresi, bugün birilerinde olsaydı demek geliyor içimden.

  normal liselerde de artık başörtülü okuyabilir mi? - ex nihilo

  ben bu ülkede yaşıyormuyum yaşamıyormuyum bazen gerçekten anlamıyorum. ilkokul 2. sınıf öğrencisi türbanla okula geliyor, kimse çıt çıkartamıyor liseye mi engel olunucak? hangi lise, hangi ortaokulda öğrenci türbanla gelmişte engel olunmuş? kim cesaret edebilir ki böyle bir şeye? millet aklını peynir ekmekle mi yedi de türbana karşı çıkacak? karşısında chp mi var?

  Cok ayip - herdem123

  Ne dene bilinirki boyle elestiriye. Siyaset giderek cirkinlesmekte. Cok ayip bi (hakaret icerikili) elestiri.

  tarihe ismin fitrati gömlekci olarak yazilacak - user617768

  makam olarak diyecek birseyim yok, ama birey olarak bu ülke bukadarini haketmiyor. emin olki bu millet daha fazla tahammül etmeyecektir. bukadar gerginlik ve kutuplasma, bu kadar yolsuzluk ve yozlasma cumhuriyet tarihinde görülmedi. dinin siyasete bu kadar alet edildigi görülmedi. bu denli dikta bir yönetim , bu denli bir baski (yargiclara, hakimlere, gazetecilere, kolluk güclerine vs.) hic olmamisti. elbetteki gün döner, devran döner. iste o zaman sen ve yandaslarin, yardakcilarin, yalakalarin bunun hesabini yargida vereceklerdir. ama emin olki hallac pamugununa cevirdiginiz bu yargi benzersiz kararlara imza atacaklardir.

  doğrudur - genco940

  Kürtler gerekli cevabı elbette verecek ama muhatap sen olacaksın. Parlamentoda temsillerini istemeyenleri sükutu hayale uğrayacaklarından hiç şüpheniz olmasın.