Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na 'tuvalet' daveti!

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na 'tuvalet' daveti!
Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na 'tuvalet' daveti!
Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu, iddialarına ilişkin inceleme yapmak üzere Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na davet etti.

RADİKAL - Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Kasırga tarafından CHP Genel Başkanlığı'na gönderilen yazıda, "Partinizin Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu , çeşitli yazılı ve görsel medya organlarında yer alan açıklamalarında Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda altın veya altın kaplama klozetler bulunduğunu ileri sürmektedir" denildi.

Mektupta, "Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda, kendilerini iddiaları ile ilgili incelemeler yapmak üzere Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na davet ediyoruz" ifadesi kullanıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , dün akşam katıldığı bir televizyon programında konuya ilişkin şunları söylemişti:

"Eğer ana muhalefetin başındaki zat, dürüstse, namusluysa, -Bakın ben yarın Iğdır ve Erzurum'da olacağım, hemen bu akşam Genel Sekreterime talimat vereceğim- buyursun gelsin, Cumhurbaşkanı Külliyesi'nde buraları dolaşsın, herhangi bir lavaboda, tuvalette acaba böyle altın kaplama bir klozet bulacak mı? Bakın ben diyorum ki eğer böyle bir şey bulamazsa kendisi bu görevi bırakmaya var mı? Eğer bulursa ben Cumhurbaşkanlığı görevini bırakacağım. Bak bu kadar açık konuşuyorum. Bunu devletin televizyonundan haykırıyorum. Siyaset namusla yapılır, dürüst yapılır, adil yapılır."


  http://www.radikal.com.tr/137030413703042

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Demagojinin bu kadarı - netekim

  Kemal Kılıçdaroğlu hiç bir zaman sarayın klozetlerinin altın kaplama olduğunu söylemedi. Onu vali için söyledi. Hem söylese ne yazarki, diğer görgüsüzlükleri, ihtişamı, altın varaklı bardakları, israfı kapatırmı ki? Ben Kılıçdaroğlu yerinde olsam böyle bir demecimi bulsunlar, ben istifa ederim, bulamazsa o istifa etsin derim.

  külliye yani. - penzer

  küllüyeniz küllüyen yalan be. özrü kabahatinden beter kafalarla dolu memleket. sıfırları bile anca 5.sınıf öğrencisinin sayabildiği bir maliyetle yapılmış bir yerin klozetini altın değil diye savunan zihniyetiniz den utanıyorum.