Erdoğan'dan Kobani açıklaması: Lanetliyoruz

Erdoğan'dan Kobani açıklaması: Lanetliyoruz
Erdoğan'dan Kobani açıklaması: Lanetliyoruz
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ASKON iftar yemeğinin ardından açıklamalarda bulundu. Erdoğan Kobani'de gerçekleştirilen bombalı saldırılarla ilgili, "Masum sivilleri hedef alan bu saldırıyı en güçlü bir şekilde lanetliyor, telin ediyoruz" dedi.

RADİKAL - Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kobani'de gerçekleştirilen bombalı saldırılarla ilgili açıklama yaptı. "Masum sivilleri hedef alan bu saldırıyı en güçlü bir şekilde lanetliyor, telin ediyoruz" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, " Türkiye 'yi terörle aynı çizgide göstermek kimsenin hakkı da, haddi de değildir. Bölgede adeta ölümü gösterip, sıtmaya razı etme stratejisi uygulanıyor. Bu olayları seyirci tribününden izlememizi kimse beklememelidir. Süreci an be an takip ediyoruz" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarının önemli satırbaşları şöyle:

Suriye ve Irak’ta yaşanan bu olaylar kendi iç dinamikleri ile değerlendirilemez. Petrolhatlarının güvenliğini öngören suni çizgiler kardeşi kardeşe düşman eden tahrikler geçen yüzyılın en önemli politikasıydı. Bölgede ölümü gösterip sıtmaya razı etme stratejisi güdülüyor. Bu olayları seyirci tribününden izlememizi kimse beklememelidir. Süreci an be an takip ediyoruz.

'LANETLİYOR VE TELİN EDİYORUZ'

Bu sabah DEAŞ terör örgütü, Kobani bölgesinde menfur bir saldırı gerçekleştirdi. Masum sivilleri hedef alan bu saldırıları en güçlü şekilde lanetliyor ve telin ediyoruz.

Türkiye’yi güvenli liman olarak gören kimseye sırt çevirmedik. Saldırıda yararlanan 130 civarında yararlanan Suriyeliler hastanelerimizde tedavi altına alındı.

'İFTİRA VE KARALAMA KAMPANYASI BAŞLATILDI'

Ülkemizi hedef alan iftira ve karalama kampanyası başlatıldığını görüyoruz. Türkiye'yi terörle aynı çizgide göstermek kimsenin hakkı da, haddi de değildir. Türkiye partisi olmanın yolu bu çevrelerin taşeronluğunu yapmaktan değil, ülkesine değer vermekten geçer. Herkesten aklı selim davranmalarını tavsiye ediyorum. Türkiye partisi olmak lafla değil icraat ile olur. Artık terörle aralarına mesafe koymalarını bekliyorum.

Vatandaşlarımızın yalan, iftira ve kara propaganda ile yaptıkları çağrılara itibar etmeyeceklerini biliyorum.

(DHA)