Erdoğan'dan muhtarlara: Hangi evde kim var gelip bildirin

Erdoğan'dan muhtarlara: Hangi evde kim var gelip bildirin
Erdoğan'dan muhtarlara: Hangi evde kim var gelip bildirin
8. muhtarlar toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, muhtarlara 'hangi evde kim olduğunu bildirin' çağrısı yaptı.

RADİKAL - Muhtarlar toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , muhtarlara, 'hangi evde kimin olduğunu gelin bildirin' dedi. Erdoğan'ın konuşmasının ilgili bölümü şöyle:

"Çıkıp çözüm süreci devam ediyor diyorlar. Bana göre çözüm süreci buzdolabındadır. Şu anda milli birlik ve kardeşlik projesi gündemdedir. Buna destek verenlerle bu yolda yürümeye varız. Bölücü örgüt ve onun güdümündeki parti sorumluluklarını yerine getirmemiştir. Tercihini şiddetten ve baskıdan yana kullanmıştır. Bunlar için yalan itikadi bir meseledir. Terör örgütü 2013’ten beri, kendi aklında devleti oyalayarak tahkimat yoluna gitmiştir. Şu anda görüyorsunuz, operasyonlarda nasıl silahlar ortaya çıkıyor. Tamamen yığınak yapıyorlar, sığınak, Suriye’den yığınaklar yapılıyor. Niçin? Yarınlara. Maalesef bu konuda şu anda devletin çok daha gayretli, çok daha bu konularda yılmayacak şekilde operasyonlarına devam etmek suretiyle, hangi evde ne var ne yok, istihbaratla her şeyiyle bunu ortaya çıkarmak durumundadır. Hangi evde kim var, nedir ne değildir. Bunu gelecek, orada kaymakamına, valisine emniyet müdürüne bildirecek.

Erdoğan: Kaçan savcılar yaka paça getirilip hesap verecekler


Biz bu yola analar ağlamasın sözüyle çıkmıştır. Ülkeyi çatışma ortamına sürüklememek için dikkatli hareket ettik. Gerektiğinde dişimizi sıktık. Çatışmaları yeniden başlatan devlet olmadı. Bundan sonra artık ne devletin, ne hükümetin vereceğiz bir taviz, atacağı herhangi bir adım yoktur. Çünkü yapılması gereken her şey yapılmıştır.

Terör örgütü silahlarını bırakmadığı, militanları ülke dışına çıkarmadığı, güdümündeki siyasi parti demokrasinin safına geçmediği sürece, ülkeyi ve milleti korumak için üzerine düşenleri yapmaya devam edecektir.  Sınırlarımız ve dışında terör örgütünün tüm unsurlarına karşı gereken her türlü müdahale yapılacaktır."


  http://www.radikal.com.tr/141390114139016

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  13 yıl oldu.. - pervane43

  yakında akp'yi de suçlamaya başlayacak..

  Bin defa hayir.... - ercan02

  Gidisat hiç iyi degil. fasizmin özünde komsunu kontrol vardir. Erdogan öyle bir toplum yaratmak istiyorki; kimsenin kimseye güvenmedigi, herkesin ihbarci olmaya zorlandigi bir toplumki, yasam bir cehenneme çevrilsin. iste Erdoganin hayalindeki Türkiye.

  İstanbuldan bildiriyorum - user1124476

  Sayın Cumhurbaşkanım İstanbuldan bildiriyorum: Bizim evde ben eşim ve kızım yaşıyoruz.ne ben ne de eşim size İstanbul Büyük şehir Belediye Başkanı adayıyken, parti kurup genel seçimlere girdiğinizde ve son olarak cumhurbaşkanlığı seçiminde de oy vermedik bundan sonra da vermeyiz muhtemelen...kızım da büyük olsaydı size oy vermezdi herhalde!!!

  _seçim - burak akif

  lafını duydu tekrar başladı, bugün yarın çıkar yine meydanlara. onuncu defa açılışı yapılan yerlerin tekrar açılışı yapılır.

  NAZİ DÖNEMİ YAŞATILMAK İSTENİYOR - m.rozbilen

  Bence sayın C.Başkanı artık ipin ucunu kaçırmış gib. Agresif ve öfkeli. Ağzından çıkan her söz bir ateş topu sanki. Muhtarlardan ve insanlardan istediği birbirini ispiyonlamak, gambazlamak. Aynen Naziler dönemi gibi. İspiyonlanacak yahudi aranıyor. Türkiyenin yahudileri de maalesef Kürtler ve muhalifler. Bu kadarına pes. Bir C.Başkanı düşünün ki, halkıın bir kesimini diğer kesime karşı tahrik teşvik ve kışkırtarak birbirini kırdırma girişiminde bulunsun. Gezi olaylarından beri süre gelen bu tutum hız kesmemiştir. Camide içki içtiler, yanında bebeği olduğu halde başörtülü bacıma saldırdılar, çıplak saldırganlar üzerine i....ler, gibi yalanlar. Bu sözlerin sahibi herhangi biri değil. Bu sözler halkı bir anda galeyana getirmeye yeter de artar bile. Halkı sükünete davet etmek yerine birbirine kırdırmaya yönelik girişimler kabul edilemez. Ne istiyor acaba sayın Erdoğan bu halktan? Cidden çok endişeliyim. Ve ondan çok korkuyorum.

  yahu bırak onu bunu - genco940

  Kaçağın alası sen ve dört bakanın ne zaman hesap verecekler ondan bahset, Meselenin üstüne yatma. Millet artık evlerden çıkıp, çadırlı ordugaha geçin, muhtarlar hangi evde kim olduğunu saraya bildirme talimatı almışlar. Muhtar geldiğinde evde bulamasın. Bu ne yahu neyin rejimi bu kim kendini ne zannediyor. Hala AKP diyenlere duyurulur.