Erdoğan'dan NYT'ye: Her yerin gazete olsa ne yazar

Erdoğan'dan NYT'ye: Her yerin gazete olsa ne yazar
Erdoğan'dan NYT'ye: Her yerin gazete olsa ne yazar
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan vatandaşlara seslenmek üzere Mersin'e geldi. Konuşmasında, New York Times'ı eleştiren Erdoğan "Her yerin gazete olsa ne yazar" dedi.

RADİKAL - New York Times gazetesine yönelik eleştirilerini sürdüren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan  "Her yerin gazete olsa ne yazar" dedi.

Erdoğan’dan önce sunucu konuşma yapmak üzere Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı’nı Burhanettin Kocamaz’ı  kürsüye davet etti. Bu anonsun ardından kısa bir sessizlik oldu. Sonrasında bu kez Mersin Valisi konuşma yapmak üzere kürsüye davet edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

"Bunlar insanlıktan nasibini almamış. Bunlar terörü teşvik edenler. 15 yaşındaki Yasin Börü’yü 3.kattan atmak suretiyle bıçaklayıp sonra da  arabayla üzerinden geçip şehit edenler bunlar değil mi. Sonra da çıkıp ben böyle bir şey talep etmedim diyen kim. Ölen kim 50 Kürt.
Kürt kardeşime diyorum ki sizi bu faşist Kürtlerden diğer Kürtleri kurtarmaya geliyoruz.

Şimdi de çıkmışlar evleri işaretliyorlar. Biz bu işaretleme işini tarihten biliyoruz.
Eğer bu seçimde bölücü örgüte ve onun güdümündeki partiye karşı güçlü bir duruş koymazsanız bunlar size hayatı zindan eder.

Tek partinin makbul Türk projesini başına geçiren milletin inanıyorum ki makbul Kürt projesini de yerle yeksan edecektir.

Ana muhalefetin başındaki adam imam hatipleri kapatacağız diyor. Kayseri’ye gidiyor böyle bir sözümüz olmadı diyor. Peki 1+8+3 ne demek. Müslüman bir sokulduğu delikten bir daha sokulmaz.

HSYK’dan bir kara geldi yargıda başörtülü olarak duruşmalara girilebilir. Sabreden kişi zafere ulaşır.

Bu Pazar bir kırılma noktasıdır. Biz Allah’ın huzurunda rükuda eğiliriz. Bunun dışında hiçbir makam bizi  eğemedi. Eğemeyecek. Birisi çıkıp diyor ki Kabe’miz Taksim’dir. Ama bizim Kabe’miz Mekke’de.

Üç gün çalışacağız, ki Pazar kırılma noktası.

Gerçekten hayret verici koalisyonlar var. Bu, eski Türkiye koalisyonu.

New York Times diye bir gazete var. Bu gazete Sultan Abdulhamit’e suikast yapıldığında heyecanla duyurmuştu. Rahmetli Menderes’in idamını aynı şekilde duyurmuştu. Özal’ın ölümün bin bir hakaretle haber yapmıştı.

"HER YERİN GAZETE OLSA NE YAZAR"

Şimdi gözünü bize dikmişler. Yahu her yerin gazete olsa her yerinden kin aksa ne yazar.
Biz kefenimizi giymişiz bu yola böyle çıkmışız. Bizi Menderes’in akıbetiyle Mursi’nin akıbetiyle tehdit edenlerin aklı nerenden aldığını görüyor musunuz.

Tuttular cumhurbaşkanlığı külliyesindeki klozetle uğraşmaya başladılar. Bunlarda seviye kalite yok.
TRT’deki canlın yayında hodri meydan dedim. Eğer dürüstsen gel gezdirelim dedik. Gelemedi. Ben dedi orayı kast etmedim. Ya dürüst ol be. O zaman nereyi kast ettin onu anlat.

Zaten bu kasetle gelmiş bir genel başkan değil mi? Ne dedi Sayın Baykal’ın yanından ayrılırken aday olmayacağım. Sonra aday oldu. O yüzden millet Çarkçı Kemal diyor. Bizim 40 yıl siyasi hayatımızda böyle bir şey yok."