Erdoğan'dan Putin'e 'Filistin' teşekkürü

Erdoğan'dan Putin'e 'Filistin' teşekkürü
Erdoğan'dan Putin'e 'Filistin' teşekkürü
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Dolmabahçe'deki çalışma ofisinde gerçekleştirdiği görüşmenin ardından ortak bir basın toplantısı düzenledi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile düzenlediği ortak basın toplantısında, “ Türkiye -Rusya 3. Üst Düzey İşbirliği Konseyi Toplantısı'nda Suriye başta olmak üzere özellikle Orta Doğu'nun durumunu da değerlendirme fırsatı bulduk ve bu arada Filistin'in BM'de gözlemci üye statüsü ile tanınması noktasında Rusya Federasyonu'nun verdiği katkıya da özellikle teşekkür ettiğimi tekrar ifade etmek isterim” dedi.

‘DIŞ POLİTİKAMIZ ÖRTÜŞÜYOR’
Erdoğan sözlerine şöyle devam etti: “Dış politika prensibimizin dostumuz Rusya'nın tutumuyla ilkesel temelde örtüştüğünü görmek elbette ki memnuniyet vericidir. En büyük temennimiz; Suriye'de sürmekte olan çatışmaların ve akan kanın bir an önce durmasıdır”

“Aramızdaki bu samimi diyalog, Türkiye-Rusya ilişkilerinin son dönemine damgasını vuran stratejik perspektifin doğal bir neticesidir. Bu perspektifin önemli bir boyutu, bölgesel sahiplenme anlayışımızdır” dedi. 

Ayrıntılar geliyor...