Erdoğan'dan seçim açıklaması: Türkiye, alışılmışın üstünde bir süreci yaşıyor

Erdoğan'dan seçim açıklaması: Türkiye, alışılmışın üstünde bir süreci yaşıyor
Erdoğan'dan seçim açıklaması: Türkiye, alışılmışın üstünde bir süreci yaşıyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Üsküdar'daki Saffet Çebi Ortaokulu'na gelerek oyunu kullandı. Erdoğan oy kullanırken, kimlik olarak siyah renkteki diplomatik pasaportunu kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan oy verdikleri okuldan ayrılırken Küçük Çamlıca'da yollarını ünlü bir çift kesti. O çift eski maliye Bakanı Kemal Unakıtan ve eşi Ahsen Unakıtan'dı.

RADİKAL - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın oyunu Üsküdar Saffet Çebi Ortaokulu'ndaki 3266 nolu sandıkta kullandı. Erdoğan oy kullanmaya saat 14:00'da geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oy kullanmaya eşi Emine Erdoğan, kızı Sümeyye Erdoğan ve özel doktoru Ak Parti Ankara Milletvekili Cevdet Erdöl'le birlikte geldi. Okul bahçesinde toplanan vatandaşlar Erdoğan'a sevgi gösterisinde bulundu.

SİYAH DİPLOMATİK PASAPORTUNU KULLANDI

Cumhurbaşkanı  Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan oy kullanacakları sandıktaki tüm görevlilerle tek tokalaştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan kimlik olarak yanında getirdiği siyah renkteki diplomatik pasaportu kullandı. Erdoğan çifti aynı anda seçim kabinine girdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın koruma müdürü seçim kabinin perdelerini çekerek, kameraların görüntü almasını önledi.

ERDOĞAN SANDIK BAŞINDA KONUŞTU

Oy kullandıktan sonra sandığın başında bir açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Öncelikle ülkemiz, milletimiz için bu genel seçimlerin hayırlı olmasını Allah'tan temenni ediyorum. Gerçekten uzun, yoğun bir maraton gerçekleştirdi tüm siyasi partiler. Tabi Türkiye alışılmışın üstünde bir süreci yaşıyor. O da vaktinde, erken seçim olmaksızın yapılan bu seçimlerle bir istikrar ve güven işareti veriyor. Bu istikrar ve güvenin ülkemiz için çok büyük kazanımlara vesile olacağına inanıyorum. Ve gördüğüm kadarıyla da katılımın yüksek olduğu bir seçim yaşıyoruz. Değişik yerlerden ülkemizden aldığım haberlerde de bu var. Bu da güçlü bir demokrasi için önemli bir işaret. Bu güçlü demokrasi inşallah milletimizin iradesiyle tahakkuk etmesi, geleceğe yönelik güvenimizi daha da artıracaktık. Ben milletimize teşekkür ediyorum. Herhangi bir sıkıntı olmadan bu işin atlatılması da inanıyorum ki yine demokrasinin istikrarı bakımından çok önemli olacak. Tüm bu sandıklarda görev ifa eden arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Yüksek Seçim Kurulu'nun değerli üyelerine teşekkür ediyorum. Ve milletçe aydınlık yarınları birlikte kucaklayalım" diye konuştu.
 

SÜMEYYE ERDOĞAN ZORLANDI

Erdoğan sandığın başında konuşunca aynı sandıkta oy kullanan kızı Sümeyye Erdoğan ve özel doktoru Cevdet Erdöl oylarını sandığa atmakta zorlandı. Her ikisi de eğilip uzanarak oylarını attı.

BEBEĞİ AĞLAYAN VATANDAŞ TEPKİ GÖSTERDİ

Erdoğan çifti oylarını kullanıp dışarı çıktıklarında da vatandaşların ilgisiyle karşılaştı. Bu sırada yeni doğan bebeklerini Cumhurbaşkanına göstermek isteyen genç bir çift korumalar tarafından engellendi. Bebeğinin ağlamasını üzerine sinirlenen baba, " Vallahi yazık. Verdiğim oylara lanet olsun " diye bağırdı.

Araya giren görevliler sinirli babayı sakinleştirdi.

UNAKITAN ÇİFTİ ÖNLERİNİ KESTİ

Erdoğan çifti Küçük Çamlıca'dan ayrılırken karşılarına evleri bu bölgede bulunan eski maliye Bakanı Kemal Unakıtan ve eşi Ahsen Unakıtan çıktı. Unakıtan çifti Erdoğan'ın makam aracının önünü kesti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Unakıtan çiftiyle bir süre sohbet etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan yol boyunca kendisini durduran vatandaşlarla sohbet etti. Çocuklara hediyeler dağıttı. Erdoğan çifti daha sonra Kısıklı'daki evlerine geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim sonuçlarını İstanbul'dan takip edeceği öğrenildi.
DHA-Özgür ALTUNCU