Erdoğan'dan şehit savcının ailesine ziyaret

Erdoğan'dan şehit savcının ailesine ziyaret
Erdoğan'dan şehit savcının ailesine ziyaret
Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın ailesini ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, burada yaptığı konuşmada "Cübbeli diye aranamazmış. Bal gibi aranır" dedi.

RADİKAL - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , Çağlayan Adliyesi'nde şehit edilen Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın ailesini ziyaret etti.

Yaklaşık bir saat taziye ziyaretinde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yaptığı konuşmada saldırıyı düzenleyen iki eylemcinin adliyeye avukat cübbesiyle girdiği iddialarıyla ilgili olarak, "Cübbeli diye aranamazmış. Bal gibi aranır" dedi.

Erdoğan, yaklaşık 1 saat süren ziyaretin ardından, dışarıda toplanan kalabalığa seslendi. Erdoğan, şunları söyledi:

"Bu kardeşimizin şahadeti, inanıyorum ki bu ülkede yeni bir tohuklamanın bir velise olacaktır. Bu da halkımızın inşallah uyanışına vesile olacaktır. Gerek sosyal medyada, gerekse bir kısım medyada çıkan resimler bizi asla ürkütmemelidir. Aksine, bir defa bizim korkuyu korkutmamız lazım. Bizim, 'Kaderimizin üstünde bir kader vardır' anlayışıyla yürümemiz lazım. Kazaya ve kadere inanmış insanlar olarak, biz bu medeniyetin insanları olarak, inşallah sabırla, inançla, yolumuza kararlılıkla devam etmemiz lazım. Ülkenin huzuruna, refahına kast edenler bu ülkede inşallah arzu ettikleri o tabloyu bulamayacaklar, ben buna inanıyorum. Ve bizim buna fırsat vermememiz lazım. Demek ki daha farklı tedbirler almamız lazım. Şunu bilmemiz gerekiyor: Bugün buradaki tablo, arkasından Vatan Caddesi'ndeki tablo, bizlere bir şeyler noktasında tabii ki çok daha dikkatli, çok daha hassas olmamızı gerektiriyor. Onun için de, 'Efendim bunlar cübbeli, cübbeli aranmaz'... Hayır... 'Bal gibi de aranır' diyeceğiz ve tedbirlerini alacağız. İşte cübbeli dendi, bu şekilde girdiler. Bunlar yıllar öncesinin ne yazık ki şu anda bize faturasıdır. Biz onlar da aranmalıdır dediğimizde, çok bize saygısızlık yapıldı. İşte şu anda gelinen nokta bu... Onun için, bu konuları da bugün telefonla Başbakanımla görüştüm, arkadaşlarımla da görüştüm. İnşallah yarın bu konuları aramızda daha detaylı görüşeceğiz ve ne gibi adımlar atacağız, bunları özellikle tespit edeceğiz. Gün birlik günüdür, gün beraberlik günüdür. Adeta bir milli duruşun olması gereken gündür. Bu konularda hassasiyetimiz gerekiyor ve inancımızın bize emrettiği istikamette bu yürüyüşümüzü devam ettireceğiz."

 


  http://www.radikal.com.tr/132654513265458

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ne mutlu TÜRK'üm diyene - kizil1984

  her aklınıza eseni yasa diye çıkartıyorsunuz onu da çıkarsaydınız, devlet adalet(sözde) dağıttığı bir alanda savcısını koruyamıyorsa kimseye çamur atmayın yok cübbeliymiş değilmiş ne farkeder suçlu sizsiniz

  cumhur nedir? - Zizill

  Cumhurbaşkanı olsaydım, ama gerçekten cumhurunbaşkanı olsaydım; "bu çocukları da neden koruyamadık, nerede hata yaptık da bu çocuklar adaleti kendileri aramaya kalktılar" derdim.

  neden? - user1057071

  yoksa her şey cübbeliler de aranabilsin diye miydi?

  Güvenlik - ysnbtr

  Insanlık yıllardır terorle mucadele ediyor. Kimi ideolojiler kendi terorlerini kendi yaratıp kendileri savasıyor. Burada devlete düşen güvenlik politikaları oluşturup uygulanmasına zemin hazırlamaktır. Kimin ustunun aranıp kimin aranmayacağı seviyesinde bir konuya Cumhurbaşkanı'nın yorum getirmesi traji komiktir. Doğru olan herkese eşit şartlarda muamele edilmesi ve herkesin hakkı olan guvenli yaşam için gerekenlerin ayrıcalık gostermeden yapılmasıdır. Ne üzücüdür ki bizi yonetenler kendilerinden başka kimseyi düşünmüyorlar, icraat yerine bu soylem bunun somut örneği..

  Güvenlik zaafiyeti ve mantalite - user1002376

  Bir kere saldırıyı yapanların sivil giyimli oldukları kamera kayıtlarını izleyenler tarafından ifade edildi. Buna rağmen nasıl bu saldırıyı yaptı izah eden yok. Maalesef izah etme sorumluluğu duyan bile yok.

  Yaklaşım - user399986

  Bu adamın her olaya "ayrımcılık" ve "paaralel devlettir" acizliğiyle yaklaşması ülkeyi daha da kötüye sürükleyecek.Savcı olayında "Berkin Elvan soruşturmasında somut adımlar atıyordu,ne yazık ki şehit oldu.Fakat hiç merak etmeyin adalet başka bir savcımız tarafından aranacak." demesi gerekmez mi? Fakat hatırlayın,zaten o zat; ölen çocuğun annesini meydanlarda yuhalatmıştı.

  hodri meydan! - zebda

  bu düz mantıkda cumhurbaşkanı dahil başbakan ve tüm bakanların da üstünün aranması lazım bundan sonra!