Erdoğan'dan şehit savcının ailesine ziyaret

Erdoğan'dan şehit savcının ailesine ziyaret
Erdoğan'dan şehit savcının ailesine ziyaret
Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın ailesini ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, burada yaptığı konuşmada "Cübbeli diye aranamazmış. Bal gibi aranır" dedi.

RADİKAL - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , Çağlayan Adliyesi'nde şehit edilen Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın ailesini ziyaret etti.

Yaklaşık bir saat taziye ziyaretinde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yaptığı konuşmada saldırıyı düzenleyen iki eylemcinin adliyeye avukat cübbesiyle girdiği iddialarıyla ilgili olarak, "Cübbeli diye aranamazmış. Bal gibi aranır" dedi.

Erdoğan, yaklaşık 1 saat süren ziyaretin ardından, dışarıda toplanan kalabalığa seslendi. Erdoğan, şunları söyledi:

"Bu kardeşimizin şahadeti, inanıyorum ki bu ülkede yeni bir tohuklamanın bir velise olacaktır. Bu da halkımızın inşallah uyanışına vesile olacaktır. Gerek sosyal medyada, gerekse bir kısım medyada çıkan resimler bizi asla ürkütmemelidir. Aksine, bir defa bizim korkuyu korkutmamız lazım. Bizim, 'Kaderimizin üstünde bir kader vardır' anlayışıyla yürümemiz lazım. Kazaya ve kadere inanmış insanlar olarak, biz bu medeniyetin insanları olarak, inşallah sabırla, inançla, yolumuza kararlılıkla devam etmemiz lazım. Ülkenin huzuruna, refahına kast edenler bu ülkede inşallah arzu ettikleri o tabloyu bulamayacaklar, ben buna inanıyorum. Ve bizim buna fırsat vermememiz lazım. Demek ki daha farklı tedbirler almamız lazım. Şunu bilmemiz gerekiyor: Bugün buradaki tablo, arkasından Vatan Caddesi'ndeki tablo, bizlere bir şeyler noktasında tabii ki çok daha dikkatli, çok daha hassas olmamızı gerektiriyor. Onun için de, 'Efendim bunlar cübbeli, cübbeli aranmaz'... Hayır... 'Bal gibi de aranır' diyeceğiz ve tedbirlerini alacağız. İşte cübbeli dendi, bu şekilde girdiler. Bunlar yıllar öncesinin ne yazık ki şu anda bize faturasıdır. Biz onlar da aranmalıdır dediğimizde, çok bize saygısızlık yapıldı. İşte şu anda gelinen nokta bu... Onun için, bu konuları da bugün telefonla Başbakanımla görüştüm, arkadaşlarımla da görüştüm. İnşallah yarın bu konuları aramızda daha detaylı görüşeceğiz ve ne gibi adımlar atacağız, bunları özellikle tespit edeceğiz. Gün birlik günüdür, gün beraberlik günüdür. Adeta bir milli duruşun olması gereken gündür. Bu konularda hassasiyetimiz gerekiyor ve inancımızın bize emrettiği istikamette bu yürüyüşümüzü devam ettireceğiz."