Erdoğan'dan Siirtlilere söz

Başbakan Tayyip Erdoğan, seçildiği yer olan Siirt'te, "Ataköy'de yapılanı Pervari'ye götürmedikçe, görevimizi yapmış saymayız" sözü verdi. Ancak Erdoğan, hava şartları el vermeyince Pervari'ye gidemedi.

SİİRT - Başbakan Tayyip Erdoğan, seçildiği yer olan Siirt'te, "Ataköy'de yapılanı Pervari'ye götürmedikçe, görevimizi yapmış saymayız" sözü verdi. Ancak Erdoğan, hava şartları el vermeyince Pervari'ye gidemedi.
Başbakan Erdoğan dün yapımı tamamlanan 40 kilometrelik Siirt-Baykan 'duble yol'unun açılışına katıldı. Sözlerine, "TBMM çatısı altında temsil etme şerefine eriştiğim bu güzel şehirde bulunmaktan, sizlerle aynı havayı, aynı heyecanı paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyorum" diye başlayan Erdoğan, şunları söyledi:
'Hizmet verene destek olun'
"Gönüllerinizin vekili olarak hepinize tekrar söz veriyorum. İstanbul'da yaptığımızı Siirt'e, Ataköy'de yapılanı Pervari'ye götürmedikçe kendimizi görevimizi yapmış saymayız. Bu iş bugünden yarına hemen 48 saatte olacak iş değil ama sabırla, dirayetle, el birliğiyle bu ülkeyi baştan başa imar ettiğimiz günleri göreceğiz. Size kim hizmet veriyorsa destekleyin. Ama kim hizmet vermiyorsa yanında olmayın. Artık dünyada ideolojiler dönemi bitti, insan mutluluğunu hedef alan gayretler dönemi başladı. Bunu başarmaya mecburuz. Geçen yıl 11 bin konutun temelini attık, bu yıl bu rakamı 100 bine çıkaracağız. Hedefimiz bu 100 bin konutu 10 yılda taksit taksit teslim etmek. Yüzde 10-25 arasında peşin alacağız. Taksit öder gibi ev sahibi olacaksınız."