Erdoğan'dan Tsipras'a siyaset tavsiyeleri

Erdoğan'dan Tsipras'a siyaset tavsiyeleri
Erdoğan'dan Tsipras'a siyaset tavsiyeleri
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan'ın yeni Başbakanı Alexis Tsipras'a tavsiyelerde bulundu. Erdoğan, "Bazı mesajlarda daha temkinli olmalı. Popülizmi iyi dengelemek lazım. Daha sonra o mesajların arkasında durulamazsa problem olur" dedi.

RADİKAL - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , dün akşam TRT'de katıldığı programda, şu anda dünyanın gündeminde olan Yunanistan'ın radikal sol Başbakanı Alexis Tsipras ile ilgili değerlendirmeler yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tsipras'ın seçim kampanyasında ülkenin dış borcunu ödemeyeceğini vaat etmesine ilişkin "bazı mesajlarda daha temkinli olmalı" uyarısında bulundu. Erdoğan, konuşmasında şunları söyledi:

"Yalnız bazı mesajlarda daha temkinli olması lazım. siyaset duygusallığı çok kaldırmaz. Popülizmi iyi dengelemek lazım. Daha sonra o mesajların arkasında durulamazsa problem olur. Türkiye 'yle ilgili Yunanistan konusunda yazılan çizilenlere çok prim vermiyorum. Daha önceki liderlerle ikili münasebetlerimiz hep iyi olmuştu. Sayın Tsipras da umarım öyle olacaktır."


  http://www.radikal.com.tr/1283137128313711

  YORUMLAR
  (11 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bu ne yaman çelişki anne - hipster_intellectual

  Hahayt. Tayyip hiç güleceğim yoktu. Kardeş sen değil misin her lafı diğeriyle çelişen? Önce Türkçe Felsefe Yapılır dedin. Unuttun gitti, iki yıl sonra ya yapılamaz diye demeç verdin. Kalktın bedelli askerliği kötüledin "zengin parayı bastıracak yapmayacak, fakir yapmak zorunda olacak. yok öyle yağma" dedin. birkaç yıl sonra senin imzanla bedelli çıktı. istanbul belediye başkanıyken 3. köprü cinayettir dedin, şimdi kendin yapıyorsun. Hayatın ve söylemlerin başlı başına bir çelişki yumağı iken birisine bu dersi vermeye çalışman da ayrıca bir çelişki örneği olmuş. Çelişkini perçinlemişsin adeta.. )

  bir öneri - merenguer

  naçizane önerim. kimse (burda medyayı kastetmiyorum onların işi bu) rte'nin dediklerini ciddiye almasın. caba nolur. amerikayı türkler keşfetti desin ya tamam diyelim. ayı müslümanlar buldu desin. tamam sensin diyelim. resmen bize frizbi atıyor biz de o frizbinin peşine düşüp yakalayıp sonra ona geri getiriyoruz tekrar atıyor.

  2. Esad vakası - user394183

  Bakarsınız Tripras CB'nin hoşuna gitmez ve onun da gitmesi için CB gerekli adımları başlatır. Dünya liderini dinlememek ağır bedellere neden olabilir!! Nasıl ki Esad "kardeşim"'den "düşmanım"'a dönüştü, Tripras için de aynı şeyler olabilir!!!

  karga karga gaaak dedi - T.Akar

  Kübada cami cemaati cumaya seni bekliyo hafız abi bi sözünde dur .

  - user386208

  "bazı mesajlarda daha temkinli olmalı" Nasıl mesela? Yüzde 50yi zor tutuyoruz, bunlar paralel şunlar terörist öbürü çapulcu gibi açıklamalar mı yapsın? Temkinli mesaja bir örnek alabilirmiyiz?

  Takdir - alpayari

  Sayın Cumhurbaşkanı ve Başbakan'ın Yunan "seçilmiş" Başbakan ıhakkındaki açık fikirli dostene tebriklerini kendi adıma takdirle karşılıyorum.

  Edep aklın suretidir - KURŞUNKALEM

  Recep Tayyip Erdoğan,Siyasi hayatı boyunca birbirinden çelişkili demeçleriyle Türk halkıyla dalga geçmiş bir politikacıdır.Yunanistan seçimlerinden zaferle ayrılan Alexis Tsipras'a tavsiyede bulunabilecek en son kişidir kendisi.Çünkü Recep Tayyip Erdoğan "Demokrasi bizim için bir tramvaydır. İstediğimiz durağa gelince ineriz.Demokrasi bizim için amaç değil araçtır'' diyebilecek kadar problemlidir.Roboski,Reyhanlı,Gezi,Soma,Afyon,Cizre,Diyarbakır,Aydın ve daha sayamayacağım onlarca kabarık ölüm dosyası olan bu adam 17-25 aralık soruşturmalarının üzerini kapatıp,yargıyı-meclisi hiçe saymıştır.Öz oğluna evdeki milyon dolarları sıfırla diye telefon etmiştir.Evet Edep aklın suretidir.Eğer Recep Tayyip Erdoğan'da zerre mıskal olasaydı,Alexis Tsipras'a tavsiye verecek cürreti göstermezdi