Erdoğan'ın danışmanından Numan Kurtulmuş'a cevap!

Erdoğan'ın danışmanından Numan Kurtulmuş'a cevap!
Erdoğan'ın danışmanından Numan Kurtulmuş'a cevap!
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın, Anayasa Mahkemesi'nin Can Dündar ve Erdem Gül hakkındaki kararıyla ilgili sözleri için "Kendi kişisel düşüncelerini açıklamıştır" diyen Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'a, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Akış'tan yanıt geldi.

RADİKAL - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la Afrika gezisinde olan Başdanışmanı Mustafa Akış, Twitter hesabından şu açıklamaları yaptı:

“Numan Kurtulmuş, ‘Sayın Cumhurbaşkanımız AYM kararıyla ilgili kendi kişisel düşüncelerini açıklamıştır. Sayın Cumhurbaşkanımız, Anayasa Mahkemesi’nin kararıyla ilgili kendi kişisel konumunu ortaya koymuştur’ demişti.

AYM’nin hukuk ihlali yapmaması için yapılacak bir düzenleme; hükümetin tasarrufunda değildir. Düzenlemeyi yapacak olan yasamadır, TBMM’dir. Cumhurbaşkanı, Anayasamıza göre ‘devletin ve hükümetin’ başıdır ve Anayasanın uygulanmasını gözetir. (Md.104) AYM son kararında; 148. Md’ye aykırı bir biçimde yerel mahkeme yerine geçerek karar vermiş, tabii hâkim ilkesini ihlal etmiştir. Cumhurbaşkanımızın, AYM kararını eleştirmesi, ‘kişisel konumlanma’ değil; ‘devletin ve hükümetin başı’ sıfatıyla bir açıklamadır.” (Nuray Babacan/Hürriyet)Numan Kurtulmuş: Beştepe ile görüş ayrılığı yok


  http://www.radikal.com.tr/152075615207564

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Hükümetin başı! - New User

  Hükümetin başı mı? Bize mi yanlış öğretiler. Sn. Davutoğlu ne işle meşgul şu an? Hayret ede ede hayret edecek mimiğimiz kalmadı.

  Düşünün - New User

  Birilerine feci halde kafayı takmışsınız ve "size bunun hesabını soracağım" diye kinlendikçe kinlenmişsiniz. Tüm güç sizden yana. "Benim polisim" dediğiniz güvenlik güçlerine onları yakalatabiliyor, üyelerini size köküne kadar bağlı bürokratlara seçtirdiğiniz mahkemelerde yargılatabiliyor ve ne olursa olsun bütün kin nefretinizi kusabiliyorsunuz. Sonra bağımsız bir mahkeme çıkıp "durun, burada bir hukuksuzluk var" diyor. Bir bakıyorsunuz ki ne yaparsanız yapın, hala evrensel değerleri baz alarak haksızlığın önüne geçebilen kurumların da var olduğunu anlarken, o kurumun korumakla mükellef olduğu Anayasa ile şu an bulunduğunuz noktaya geldiğinizi unutmuşsunuz. "Daha ne kadar kötü olabilir ki" sorusunun yanıtını, böyle düşünen ve davranan kişiler olduğu sürece öğrenemeyeceğiz.

  ey - user383887

  EY, AKP, EY YANDAŞLAR UYARMADI demeyin, Sakın ola ki cumhurbaşkanı konuşmadan fikrinizi söylemeyin. Mecbursanız ?BEN BİLMEM CUMHURBAŞKANINIM BİLİR? deyin. Yoksa yüzünüz kızarıyor mu bilmem ama ?REZİL, TERS KÖŞE olursunuz.

  bazen akp içinde farklı görüş ve söylemleri işitince umutlanıyoruz - hamzaakyol

  ancak her seferinde hayal kırıklığı yaşıyoruz. anlaşılan şu ki, kendi doğruları, kendi beyni, kendi ahlakı, kendi dini, kendi imanı, kendi yaşam tarzı, kendi aile terbiyesi olmayan bütün insanlar akp'de toplanmış. onun için, özellikle de tayyip erdoıan, akp'deki herhangi birisinin dinine, imanına, doğrularına, ahlaki değerine, yaşam tarzına, ailesinden aldığı terbiyeye aykırı hiçbirşey yapmış, söylemiş olamaz. bu nedenle de akpde çatlak olması mümkün değil. Çünkü böyle bir kendilik yok akplilerde. biz boşuna umut bağlıyoruz. olabilecek en büyük kendilik arınç ile çeliğin kendiliğiydi. onların birazcık kendi ahlakı var gibi. ama sadece gibi. çünkü eğer gerçekten kendi dini anlayışı, kendi ahlakları olsaydı yapılan bu kadar kötülüğe imza atmazlardı. şimdi bile seslerini çıkaramıyor, çıkarıyor gibi yapıyorlar. Ben bu akplilerin özel bir tür seçilmiş insanlar olduğuna inanmaya başladım.