Erdoğan'ın, Latin Amerika ziyaretinin son günü iptal

Erdoğan'ın, Latin Amerika ziyaretinin son günü iptal
Erdoğan'ın, Latin Amerika ziyaretinin son günü iptal
Ziyaretinin son gününü iptal eden Erdoğan, Türkiye saatiyle 21.00'da Türkiye'de olacak.

RADİKAL - Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve beraberindeki heyeti taşıyan özel uçak "TUR", TSİ 07.30'da Meksiko Juarez Askeri Havaalanı'ndan Türkiye 'ye gitmek üzere havalandı. Erdoğan'ı, Türkiye'nin Meksiko Büyükelçisi Mustafa Oğuz Demiralp ve diğer ilgililer uğurladı.
Cumhurbaşkanlığı kaynakları seyahatin yarıda kesilmesinin özel bir nedeninin olmadığını, sadece gezinin kültürel kısmının iptal edildiğini açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindeki heyetin 21:00 sıralarında Türkiye'de olması bekleniyor.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından yapılan açıklamada, "Meksika programının kültürel boyutu olmayacak. Bu değişikliğin özel bir nedeni yok. Konu resmi temasların bitimi akabinde yurda dönmeyi yeğlemekten ibaret" denildi.

Meksika'nın başkenti Meksiko'da bugün gün boyu resmi temaslarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yarın da Teotihuacan piramitlerini ziyaret etmesi planlanıyordu. Erdoğan'ın, bu akşam GRUMA Şirketi Başkanı Juan Antonio Gonzalez'in, onuruna vereceği yemeğin ardından, temaslarını tamamlayarak, Türkiye'ye dönmeyi tercih ettiği öğrenildi. (Ajanslar)


  http://www.radikal.com.tr/129242112924214

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Dunya turu - semapost

  Esasinda ne kadar istendigi zaten belli olmayan, hatta evinde otursa daha iyi olur basimizi gozumuzu agritmaz nitelikli bu adamin zahmet edip kultur turuna katilacagini hayal etmek bile guc. Kultur kim bu kim, olsa olsa sunnet cocugu misali tarih kuklalariyla kit kimir bilgi denilemeyecek yerden toplama data ile cirit atar durur, yaverler sultanlar pesinde. kimin parasiyla? bizim hepimizin odedigi vergilerle.

  Haklı adam. - brandywine06

  Bir gitti, Babacan her gün açıklama yapıyor, merkez bankası yönetimi haklıdır demeye getiriyor, dolar düşmeye başladı, ortalık sakinleşti. Hakan Fidan dinlemedi, aday adayı oldu, sanki çatlak var gibi bir görüntü oluştu. Gelsin 3-5 cümle etsin, ortalığı karıştırsın. Herkes vay be ne büyük adam desin. Zaten medya birinci twiti, ikinci twiti diye sayıyor. Ağzından çıkanlar öyle önemli ki, uyduruk twitleri hemen haber yapmazlarsa kelleler gidebilir. Bu durumda adam ağzından çıkanın önemli açıklamalar diye her gün haber yapılmamasına nasıl dayansın?

  sanki turistik seyahat - kaşınan adam

  Sultanı Latin Amerika sarmadı zahir.İşe bak yahu önceden proğramlanmış Türkiye Cumhuriyetini temsilen resmi ziyarette çıkıyorsun.Adamlar ona göre hazırlık yapıyor.Sen tutup geçerli bir mazeret göstermeden seyahati kesip dönüyorsun.Bu açık bir ayıptır.Türkiye Cumhuriyetinin hanesine yazılır.

  BEKLEDİĞİ İTİBARI GÖRMEMİŞ OLMALI. - m.rozbilen

  Afrikanın Somali'si v.s, Amarikanın Kolombiya'sı, Küba'sı, Meksika'sı derken geri dönmeye karar veren sayın Cumhurbaşkanımız beklediği itibarı görmemiş olmalı ki geziyi yarıda kesmiş.Unutmayalım bir ata sözü; Ne ekersen onu biçersin.