Erdoğan'ın mitingine karşı miting!

Erdoğan'ın mitingine karşı miting!
Erdoğan'ın mitingine karşı miting!
Almanya'nın Karlsruhe kentinde yapılan 'gençlik buluşması' mitingine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı protesto eden kalabalık bir Alevi grubu da karşı miting yaptı.

RADİKAL - Almanya Karlsruhe'de bulunan DM Arena Salonu'nda Erdoğan'ın yapacağı mitingi protesto etmek isteyen yaklaşık üç bin vatandaş, Alevi Birlikleri Konfederasyonu (AABK) öncülüğünde yapılan mitingde bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Haberim olsa 'Sakın bu arabayı verme' derdim

DM salonu'nun hemen karşısında toplanan kalabalığa hitaben AABK başkanı Hüseyin Mat, bir konuşma yaptı. Erdoğan karşıtı dövizlerin taşındığı mitingde, “Erdoğan, seni Almanya'da görmek istemiyoruz“ seklinde sloganlar atıldı. Erdoğan'ın mitingini protesto etmek amacıyla toplanan kalabalık, Erdoğan salonda konuşurken miting alanını terk etti. (Temel Elcivan-Mümin KARACA-KARLSRUHE/DHA)


  ETİKETLER:

  Alevi

  ,

  Almanya

  ,

  Protesto

  ,

  miting

  http://www.radikal.com.tr/135406413540642

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  lüx adamı neden bu kadar zahmete katlanıyor - user1077937

  millete saygılı olsada hazirandan sonra dolaşsa

  Hector Erdoğan'a karşı - momentum

  Bu AABK, geleneksel Alevi tanımını sonradan Işık Aleviliği olarak değiştiren ve geçenlerde HDP ile görüşme yapan Alevi organizasyonu değil mi? YOl diye de bir kanalları var bildiğim kadarıyla. Işık Aleviliği ne abi diyorsanız, Anadolu Aleviliğini İslam kökenli (veya doğrudan İslami) değil, İslamla ilgisi olmayan, antik Anadolu kökenli bir inanç olarak açıklayan bir hareket. Buna göre Anadolu Aleviliği kökenlerini öyle ehl-i beytten, Yesevi'den falan değil Hitit kökenli bir Anadolu halkı olan Lutilerden alır. Yani Alevi; Ali, Murtaza, Abbas, Abuzer falan değil, Hector'dur. (E, fena da değil hani.) Yani, zamanında Türklerin kendilerini Hitit-Sümer kökenli, Kürtlerin Med kökenli, Tunusların Kartaca kökenli olarak tanımlaması türünden bir kimlik hareketi. Genellikle Üçüncü Dünya Müslüman toplumlarında görülür. Biz bunları elli atmış yıl oldu bırakalı. (Alevilerin de çoğunun Hector olmayı onaylamadığını biliyorum.)