Erdoğan'ın odasındaki böcekte hata!

Erdoğan'ın odasındaki böcekte hata!
Erdoğan'ın odasındaki böcekte hata!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde çalışma ofisinde ve konutunda bulunduğu belirtilen 'böcek soruşturmasında' yapılan vahim hata mahkemede ortaya çıktı.

RADİKAL - Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan 'ın başbakanlığı döneminde çalışma ofisinde ve konutunda bulunduğu iddia edilen dinleme cihazıyla (böcek) ilgili 13 kişinin yargılandığı dava dün başladı. Vatan gazetesinde yer alan habere göre, Ankara 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ilk duruşmasına dönemin TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Hasan Palaz'ın sözleri damgasını vurdu. Palaz, böcek olayında yapılan vahim hatayı mahkemede şöyle anlattı, "Yıllarca elektronik istihbarat ve kriptoloji konusunda çalıştım. Bir yerde böcek bulunursa sökülmez. Oradan sökerseniz kanıtı yok edersiniz. Oradan sökmeyip zayıf sinyal verdirerek dinleyen adamı yakalarsınız" dedi.


  http://www.radikal.com.tr/126458212645822

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Asıl sorun - user917853

  Zaten temel mesele de bu işte.Adamlar hem diliyor hem de birilerini suçluyorlar.Yani bi taşla iki kuş.Hem Başbakanı köşeye sıkıştırıyorlar (dinlendi diyerek) hem de polisi dinlemeyi yapmış göstererek itibarsızlaştırıyorlar. Birileri ülkemize fena bir oyun oynuyor ama maalesef biz koyunu kaval dinlemesi gibi dinliyoruz.

  TÜBİTAK ın BAŞKAN YARDIMCISININ UZMANLIK ALANI ÇOK İLGİNÇ: İSTİHBARAT VE KRİPTOLOJİ - user564606

  Genellikle bilimde ileri ülkelerde Tübitak gibi kuruluşlar'da yönetici kadro temel fen bilimlerinden olur. Tübitak' ın neden araştırma konusunda diplerde gezdiği şimdi daha iyi anlaşılıyor. Ülkenin önde gelen araştırma kuruluşuna başka bir alandan başkan yardımcısı bulamamışlar herhalde istihbarat alanında bir kişiyi atamışlar. Bu kişinin uzmanlık alanı olarak çalışacağı yer istihbarat ile ilgili olaması gerekir. Araştırma kuruluşu olmaz. Demek ki onun için bunların reddettikleri dışarıda ÖDÜL alıyor. Çünkü bilimle alakaları yok ve bilimsel çalışmaları nasıl değerlendireceklerini bilemiyorlar. Sayın Bilim Teknoloji Bakanı sözüm size Tübitak ' ı olması gerektiği yere getirin.