Erdoğan:Sınırlı müdahale bize yetmez

Erdoğan:Sınırlı müdahale bize yetmez
Erdoğan:Sınırlı müdahale bize yetmez
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos Resepsiyonu'nda Suriye'ye askeri müdahaleye ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

30 Ağustos Resepsiyonu'nda Suriye'ye yönelik askeri operasyon olasılığını değerlendiren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , Meclis'i olağanüstü toplamaya gerek yok. Sınırlı bir müdahale bizi tatmin etmez. Kosava'daki gibi olmalı" dedi.

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin açıklamalarını değerlendiren Başbakan Erdoğan , "Kerry'nin açıklamasına bakılırsa G-20 zirvesi öncesi müdahale olabilir. Müdahale 1-2 günlük değil, rejimi bırakma noktasına getirmeli" diye konuştu. Başbakan Erdoğan, 5-9 Eylül tarihleri arasına Moskova'da düzenlenecek G-20 zirvesine katılacak.

Rusya ABD saldırısının tarihini verdi


ATALAY: NİYE ETKİLESİN

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay da Suriye’deki gelişmelerin çözüm sürecini etkileyip etkilemeyeceği sorusuna, “Çözüm süreci çerçevesinde yürüyor. Çözümle ilgili söylenecek şey yok. Kendi mecrasında ilerliyor. Niye etkilesin” dedi.

30 Ağustos resepsiyonunda konuşan Atalay, “1 Eylül ve 15 Ekim tarihleri konuşuluyor, bunun hakkında ne düşünüyorsunuz sorusuna “görürüz” diyerek yanıt verdi. Atalay, Çözüm süreci ve demokratikleşme paketi konusunda ise “üzerinde çalışıyoruz” dedi.

 

Necdet Özel: Gerekli hazırlıklarımız var