Ergenekon sanığı için sağlık uyarısı

Ergenekon sanığı için sağlık uyarısı
Ergenekon sanığı için sağlık uyarısı
Türk Tabipler Birliği Ergenekon sanığı Prof. Fatih Hilmioğlu'nun sağlığının giderek bozulduğunu belirterek, bağımsız bir heyet tarafından muayene edilmesini talep etti.

KAYSERİ – Türk Tabipler Birliği (TTB), Ergenekon davasından yaklaşık 4 yıldır Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu’nun sağlığının giderek bozulduğunu belirterek, bağımsız bilimsel bir heyet tarafından muayene edilmesini istedi.
Türk Tabipler Birliği Merkez Konseyi adına yapılan açıklamada, Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu’nun sağlığının giderek bozulduğu kaydedilerek şu görüşlere yer verildi, “Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu Türkiye ’nin yetiştirdiği önemli bilim insanlarındandır. Silivri cezaevinde yaklaşık 4 yıldır tutuklu bulunmaktadır. Önemli sağlık sorunları nedeniyle, üniversitelerin cezaevi şartlarında tutulmasının sakıncalı olduğuna dair raporlarına rağmen, Adli Tıp Kurumu’nun aksi yöndeki raporu nedeniyle tutukluluğu devam etmektedir. Yakın zamanda oğlunu bir trafik kazasında genç yaşta kaybeden Prof. Dr. Hilmioğlu’nun cenaze için getirildiği Ankara ’da geceyi ailesiyle geçirmesine dahi izin verilmemesi, kamuoyunda ve hekimler arasında derin üzüntüye sebep olmuştur. Oğlunu kaybettikten sonra aşırı kilo verdiği ve sağlık durumunun daha da bozulduğu haberleri gelmektedir. Türk Tabipleri Birliği, kuracağı bağımsız bilimsel heyetle Prof. Dr. Hilmioğlu’nun sağlık durumunu değerlendirmeyi ve raporlaştırmayı talep etmektedir.” (Vedat DOĞAN/DHA)