Ermenileri hedef göstermekle suçlanan Gülbey CHP'den aday adayı

Ermenileri hedef göstermekle suçlanan Gülbey CHP'den aday adayı
Ermenileri hedef göstermekle suçlanan Gülbey CHP'den aday adayı

ASİM-DER Başkanı Göksel Gülbey (sağda).

Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği Başkanı Göksel Gülbey'in CHP'den Iğdır'da milletvekili aday adaylığı için başvurması tartışma yarattı. Gülbey, sosyal medya hesabından Ermeni vakıf ve okullarının adreslerini yayınlaması ile gündeme gelmiş, açıklamalarından dolayı da hakkında ırkçılık yaptığı iddiasıyla suç duyurusunda bulunulmuştu.

RADİKAL - Ermenilere yönelik açıklamaları ve protesto gösterileri ile dikkat çeken, Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİM-DER) Başkanı Göksel Gülbey, CHP 'den Iğdır milletvekili aday adayı oldu.

Gülbey, özellikle 2012 yılında kişisel Twitter hesabından Türkiye 'deki Ermeni okul, kilise ve vakıflarının açık adres ve iletişim bilgilerini yayınlaması ile dikkat çekmiş ve hakkında suç duyurusunda bulunulmuştu.

'IRKÇILIK' YAPTIĞI İDDİASIYLA SUÇ DUYURUSU YAPILMIŞTI

Bu kurumları "Ermeni örgütlenmeleri" olarak adlandıran Gülbey hakkında, Irkçılığa ve Milliyetçiliğe Dur De girişimi tarafından da suç duyurusunda bulunmuştu.

Göksel Gülbey ve ASİM-DER yöneticileri daha önce de Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan'ın maketini idam etmişti.

'CHP'YE OMUZ VERMEK İÇİN YOLA ÇIKTIM'

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nde makine teknikerliği görevini de yürüten Göksel Gülbey, adaylık açıklamasında iş, aş, özgürlük düşüncesini benimseyen CHP'ye omuz vermek için yola çıktığını kaydederek, Iğdır'ın manevi büyüklerine, onurlu duruş gösterenlere ve Iğdır'ın teminatı olan gençlere selam yolladığını söyledi. Gülbey, 19 yıllık çalışma hayatında ve temsil görevinde bulunduğu sivil toplum kuruluşlarında kendisiyle yürekten bağ kurmuş, kalbinde yer açmış kişilerden aldığı güçle; dürüstlük, çalışkanlık, halka hizmet, özünde ve sözünde bir olma düsturu ile milletvekilliğine aday adayı olduğunu ifade etti.


  http://www.radikal.com.tr/129263012926304

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  chp - user808935

  chp denen bir sey kalmadi klasik oldu artık oylar HDP YE AKP RAKİBİ TEK HDP YOKSA KIMSE TUTAMAZZZ

  Tam kendine göre parti bulmus. - AT1928

  Bu irkci zihniyet dogru partiyi secmis!

  Aynı - user808804

  CHP tabanının büyük kısmı aynı düşüncede, niye şaşırıyorsunuz?!

  tabelayı indirsin - jumpercoco

  chp tabelayı indirsin MHP'ye katılsın.Biz de gönül rahatlığı ile HDP'ye oy verelim.