Eroğan, Google'a 'Fatih'i buldurdu!

Eroğan, Google'a 'Fatih'i buldurdu!
Eroğan, Google'a 'Fatih'i buldurdu!
Başbakan Erdoğan, Goole Başkanı Schmidt'le görüşüp Fatih projesini anlattı, toplumun yüzde 50'sinin 30 yaş altında olduğuna ve internet kullandığına değindi

Dilhun GENÇDAL - Ozan URAL

İSTANBUL - İstanbul'da bulunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , saat 11.00 sıralarında Kısıklı'daki evinden çıkarak Dolmabahçe'deki Başbakanlık Çalışma Ofisi'ne geldi. Burada önce Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi'yi kabul etti. Yaklaşık yarım saat süren görüşmenin ardından Erdoğan, bu kez de Google Dünya Başkanı Eric Schmidt'i kabul etti.

TÜRKİYE BÖLGE AÇISINDAN ÖNEMLİ BİR ÜLKE

Edinilen bilgiye göre, Başbakan Erdoğan, Google Dünya Başkanı Eric Schmidt ile görüşmesinde Türkiye'de AR-GE faaliyetlerinin arttığından, bu alandaki yatırımların arttığından ve Fatih projesinden bahsetti. Erdoğan'ın, toplumun yüzde 50'sinin 30 yaş altında olduğuna ve internet kullandığına değindiği öğrenilen görüşmede Schmidt'in ise, Türkiye'ye çok önem verdiklerini ve bölge açısından da çok önemli bir ülke olduğunun farkında olduklarını belirtti. Schmidt'in, Türkiye'de internet alanındaki düzenlemelerin ABD ve AB'deki yasal standartları yakalaması durumunda sektördeki yatırımların ciddi biçimde artacağına inandığını, Türkiye'nin gelecekteki asıl büyüme potansiyelinin bilgi teknolojilerinde olduğunu söylediği de öğrenildi. (dha)