Erol Tuncer: Dibe vurduk

CHP'deki muhaliflerin önde gelen isimlerinden Erol Tuncer, dün, yerel seçim sonuçlarına ilişkin hazırladığı inceleme raporunu açıkladı. Tuncer, AKP'nin aldığı sonuçla güven tazelediğini, CHP'nin ise güç kaybettiğini söyledi.

ANKARA - CHP'deki muhaliflerin önde gelen isimlerinden Erol Tuncer, dün, yerel seçim sonuçlarına ilişkin hazırladığı inceleme raporunu açıkladı. Tuncer, AKP'nin aldığı sonuçla güven tazelediğini, CHP'nin ise güç kaybettiğini söyledi. AKP'nin CHP'yle arasındaki oy farkını yüzde 14.9'dan yüzde 23.4'e çıkardığına işaret eden Tuncer, "Bu fark, çok partili yaşamımızdaki en yüksek değerdir. Bu sonuçlarla, sosyal demokratların kentlerdeki egemenliği sona ermiştir" dedi.
'Yenilenme gerekli'
CHP'nin 1994'ten beri seçim kaybettiğini belirten Tuncer, şunları söyledi: "Buna karşın hiçbir seçim sonucu parti içinde kapsamlı bir şekilde değerlendirme konusu olmamış, tartışmaya açılmamıştır. Merkez sol artık dibe vurmuştur. Merkez sol dipten doruğa yenilenmeli. Külahını önüne koymalı ve siyaset anlayışı, siyaset yapma biçimi, üyelik, örgütlenme gibi yenilenmeye gitmeli."