Ertosun'dan açıklama

Eski Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Ali Suat Ertosun, Radikal'in 16 Ağustos 2004 tarihli sayısında 'Bir iddia da Erginlerden' başlığıyla yayımlanan haberle ilgili bir açıklama yaptı.

İSTANBUL - Eski Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Ali Suat Ertosun, Radikal'in 16 Ağustos 2004 tarihli sayısında 'Bir iddia da Erginlerden' başlığıyla yayımlanan haberle ilgili bir açıklama yaptı.
Ali Suat Ertosun'un açıklaması şöyle: "Yayımlanan haberde, cezaevinde bulunan Nuri ve Vedat Ergin kardeşlerin avukatı Hikmet Çarboğa yaptığı yazılı açıklama ile 'Alaattin Çakıcı'nın devlet birimlerini müvekkilleri aleyhine yönelttiğini' belirterek 'eski Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk ve eski Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Ali Suat Ertosun aracılığıyla da Erginler üzerinde oyun oynamaya çalıştı...' iddiasında bulunmaktadır. Eski Adalet Bakanı Sayın Prof. Dr. Hikmet Sami Türk ve şahsımla alakalı olarak ileri sürülen iddiaların gerçeklerle hiçbir ilgisi bulunmayıp, beş seneye yakın bir süre ile yürüttüğüm Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü görevim sırasında her konuda olduğu gibi gerek Alaaddin Çakıcı gerekse Nuri ve Vedat Ergin kardeşler hakkında da hukuk ve mevzuatın gerekleri dışında herhangi bir işlem yapılmamıştır. Eski Adalet Bakanı Sayın Prof. Dr. Hikmet Sami Türk ve şahsımı karalama ve küçük düşürme amacını güden bu tür iddiaları ispat yükümlülüğü iddia sahiplerine düşmektedir."