Eski bakan eşinden AKP'nin listesine tepki: Yazık Ak Parti bunlarla mı seçime gidecek?

Eski bakan eşinden AKP'nin listesine tepki: Yazık Ak Parti bunlarla mı seçime gidecek?
Eski bakan eşinden AKP'nin listesine tepki: Yazık Ak Parti bunlarla mı seçime gidecek?
Eski Bakanlardan Hayati Yazıcı'nın eşi ve AKP İstanbul İl Kadın Kolu kurucu üyesi Selma Yazıcı, AKP milletvekili aday listesini eleştirdi. Yazıcı "Yazık Ak Parti bunlarla mı seçime gidecek?" dedi.

RADİKAL-Eski Bakanlardan Hayati Yazıcı'nın eşi ve AKP İstanbul İl Kadın Kolu kurucu üyesi Selma Yazıcı, AKP milletvekili aday listesini Twitter'dan sert bir dille eleştirdi.  AKP’li Selma Yazıcı, “Biraz bağır çağır, biraz şarkı söyle, biraz çalışır gibi yap adaylık senin de olsun” dedi.

“Yazık Ak Parti bunlarla mı seçime gidecek” diyen Selma Yazıcı, Twitter’dan “Partili olmak, yıllarca partide ter dökmek, çalışkan, güvenilir olmak meziyet değilmiş gördük” mesajını paylaştı. AKP’li Yazıcı, “Gerçekten hak eden adayları listede görememek veya seçilemeyecek pozisyonda görmek üzücü. İlla da birilerine yakın mı olmak gerekiyor?" ifadelerini kullandı.

'TEPKİ ÜZERİNE SİLDİ'

Eski Bakanlardan Hayati Yazıcı'nın eşi Selma Yazıcı daha sonra söz konusu paylaşımlarını Twitter hesabından kaldırdı. Açıklanan listeleri beğenmediği için bu yorumları yaptığını, ancak açıklamalarının yanlış anlaşıldığını öne süren Yazıcı, “Pusuda bekleyen ne çok çiyan varmış, yazdıklarımı bir o yana bir bu yana çekmişler. Et tırnaktan ayrılmaz ,hala anlamadınız mı?” dedi.

Yazıcı şunları söyledi: “Özgür birey olarak yanlışa yanlış derim. Bazı kişiler yazdıklarımdan komik anlamlar çıkarmaya çalışıyor, boşuna bir şey aramayın yazdıklarım gayet açık. Öküz altında buzağı aramayın. Açıklanan listeyi beğenmemiş olmam Ak Parti karşıtı olma anlamını taşımıyor. Bu partinin kurulumundan bu zamana emeğim var, yanlışa yanlış derim.”