Eski bakan ile yeni bakanın 'silah' kavgası

Eski bakan ile yeni bakanın 'silah' kavgası
Eski bakan ile yeni bakanın 'silah' kavgası
AB Bakanı Bozkır'ın Özgecan Aslan cinayeti sonrası söylediği "Benim kızımın başına gelse elime silah alır cezasını kendim veririm' sözlere partisinden tepki geldi. Gümrük ve Ticaret eski Bakanı Yazıcı, Bozkır'ın sözlerini isim vermeden, "Hukuk fukaralığı" şeklinde değerlendirdi.

RADİKAL- AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır’ın, Özgecan Aslan cinayetine ilişkin, “Benim kızımın başına böyle bir olay gelseydi, ben elime silahı alır cezasını kendim verirdim” sözlerine partisinden tepki geldi. Gümrük ve Ticaret eski Bakanı Hayati Yazıcı, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, isim vermeden Bozkır’ın sözleri için, “ hukuk fukaralığı” dedi. Sorumluluk mevkiindekilerin söylemlerine hukukun renk vermesi gerektiğini de belirten Yazıcı’nın mesajları şöyle:

HUKUK RENK VERMELİ

“Özgecan’ın annesi ve babası, yaptıkları değerlendirmeleriyle hepimize ders verdiler. Sabırlar diliyor, kutluyorum. Hepimizi dehşete düşüren eylemler karşısında bile, özellikle sorumluluk mevkiinde bulunanların söylemlerine hukukun renk vermesi gerekir. Cezasını ben verir ve infaz ederim, ama devlete ölüm cezası vermek yakışmak demek hukuk fukaralığıdır. Kamusal güç ve yetki kullanmakla ödevli olanların üzüntü ya da tehevvürden kaynaklı söylemlerinin tölere edilmesi müşkülat arz eder.”