Eski Galatasaray rektörü liste dışı kaldı

Eski Galatasaray rektörü liste dışı kaldı
Eski Galatasaray rektörü liste dışı kaldı
İstifa edip AK Parti'den aday olması ile kamuoyunda tartışma yaratan Galatasaray Üniversitesi'nin eski rektörü Prof. Dr. Ethem Tolga bu sefer liste dışı kaldı. Tolga 7 Haziran'da İstanbul'dan milletvekili seçilmişti.

RADİKAL - Üniversitelerden istifa ederek AK Parti 'den milletvekili olmak için aday adaylığı başvurusu yapan rektörlerden hiç birisi listelere giremedi. En dikkat çeken isim ise, 7 Haziran'da AK Parti 'den aday olmak için Galatasaray Üniversitesi'nden istifa eden ve İstanbul milletvekili seçilen Prof. Dr. Ethem Tolga'nın bu sefer listelerde yer almaması oldu.

7 Haziran seçimleri öncesinde akademi dünyasından AK Parti'den vekil seçilebilmek için adeta yarış vardı.

İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet, Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ünsal Ban, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat İnanç, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu, Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akmaz ve Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal ve Galatasaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ethem Tolga adaylık için istifa etti.

Adaylık merakı rektörlerle de sınırlı kalmadı. Tam 33 akademisyen milletvekili olma rüzgarına kapıldı. Ancak 7 Haziran'da sadece Prof. Dr. Ethem Tolga AK Parti'den İstanbul 2. Bölge, 6. sıradan aday gösterildi ve seçildi.

1 Kasım'da ise Prof. Dr. Ethem Tolga liste dışı kaldı.