'Ezber bozan' ziyarete teşekkür

'Ezber bozan' ziyarete teşekkür
'Ezber bozan' ziyarete teşekkür
Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu yarın CHP Genel Merkezi'nde ziyaret edecek
Haber: MİRAY ÇİMEN / Arşivi

ANKARA- DP lideri ve parti yöneticileri ‘Ezber bozmaya geldim’ diyerek 17 Eylül’de eski başbakanlardan Adnan Menderes’in anıt mezarını ziyaret eden Kılıçdaroğlu’na teşekkür edecek.
DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, Siyasi İşler Başkanı Fuat Kara ve Genel Sekreter Baki Mert, yarın CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nu, daha ilerideki bir tarihte de Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkanı Mustafa Yeşil’e teşekkür ziyaretinde bulunacak. Radikal’in sorularını yanıtlayan DP Genel Başkanı Uysal, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ’nun ölüm yıldönümünde eski başbakan Adnan Menderes’in anıt mezarını ziyaretini önemsediklerini belirterek, şöyle konuştu:
“Türkiye’de siyasetin tabii mecrasının normalleşebilmesi gerekir. Soğuk savaş döneminin psikoloji içerisinde mesafelerin açıldığı, gerektiğinde demokratik bir tavır geliştirebilme şansının imkansız olduğu, meselelerin çözüme kavuşturulmasının imkanı olmadığı bir iklim var Türkiye’de. Bu vesileyle bir teşekkür borcumuz var kendilerine, onu ifade edeceğiz.”

Siyasetin kirli çamaşırı
DP, geçen pazar günü CHP ve MHP ’nin ‘boykot’ ettiği AK Parti’nin 4. Olağan Büyük Kongresi’ne de temsilci gönderdi. Fuat Kara ve Baki Mert DP adına kongreyi izleyen isimlerdi. Kongrede ise DP eski Genel Başkanı Süleyman Soylu da AK Parti yönetimine seçildi. Soylu’nun AK Parti’ye geçmesiyle ilgili değerlendirme yapan DP Siyasi İşler Başkanı Kara, “Bizim siyasetin kirli çamaşırları ile ilgili yorum yapmamız söz konusu değil. Kendisinin de DP’yi temsil etmediği ortada. Kişisel bir karardır. Babası hariç ailesinin büyük bölümü Milli Görüşün önemli temsilcileriden olan ve genel başkanlık yarışını kaybettikten sonra aramızdan ayrılan Soylu’ya yeni yaşamında başarılar dileriz” dedi.